Küçük Köpek Fiyatları

Küçük Köpek Fiyatları

Küçük köpek Fiyatları, çanta köpekleri ve kucak köpekleri olarak bilinir. Evcil hayvan kategorilerinde sıklıkla tercih edilen köpekler, genellikle 3, 4 kg ağırlığına kadar çıkabilen cinslerdir. Bakımları kolay ve taşımaları kolay oldukları için tercih edilirler. Apartman koşullarına uyumlu olan ve genel anlamda çok sevimli olan küçük köpek Fiyatları, sahiplerine olan sadakatleriyle bilinirler.

En Popüler Küçük Köpek Fiyatları Nelerdir?

Sevilen ve tüm dünyada en çok tercih edilen küçük köpek Fiyatları arasında; Pug, Teriyer, Pomeryanlı ve Pinscher gibi türler bulunuyor. Küçük köpekler; minyatür boy veya oyuncak boy gibi gruplandırmalarda, ağrılıklarına ve uzunluklarına göre ırk kulüplerince tanınırlar.

Popüler küçük köpekler, sevimli ve cana yakın hallerinin yanı sıra sadık ve uyumlu mizaçlarıyla tanınırlar. Türkiye’de dünyada popüler olarak tercih edilen küçük köpek ırklarından bazılarını sizler için inceledik. Bir kucak köpeği edinmek istiyorsanız, genel özelliklerini inceleyerek ve sağlıkları hakkında bilgi alarak sahiplenebilirsiniz. İşteson  yılların ev çok tercih edilen küçük köpek Fiyatları;

Yorkshire Teriyeri, uzun ve sivri kulakları, yuvarlak gözleriyle sevimli köpekler arasındadır. Küçük köpek ırkları arasında, eski kökenli türlerden biri olarak uyumlu ve enerjik bir cinstir. Uzun ve düz tüyleri taranma gerektiren bu cins, biraz duygusal ve sahibini kıskanır niteliktedir.

Tarçın rengi, siyah, beyaz, krem ve karışık renklere sahip olan teriyerler, minik bedenleri ve sevimli yüzleriyle oldukça popülerdir. Çantasına yerleştirip tüm gün rahatlıkla gezebileceğiniz minik köpeklerin egzersiz ihtiyaçları çok yüksek değildir. Daima enerjik oldukları için genel anlamda hareketlidirler.

En minik köpek ırkları arasında yer alan Şivava cinsi köpekler, hınzır gülümsemeleri ve badem gözleriyle çok sevilirler. Tam bir kucak köpeği olan bu cins, minik kafası ve narin bedeniyle küçük köpek cinsleri arasında popülerdir. Genellikle kahverengi olan Chihuahua cinsi köpekler, minik burunları ve ince bacaklarıyla aşırı sevimlilerdir.

Egzersiz ihtiyaçlarını enerjik yapılarıyla dengeleyen, bakımında zahmet vermeyen ve beslenmeleri kolay olan bu türler, sahiplerine aşırı derecede bağlanırlar. Genellikle sessiz ve dingin olsalar da rahatsız oldukları veya sahiplerinden ilgi bekledikleri durumlarda havlamaya meyilli olurlar.

Apartmanda yaşamak için uygun olan bu türler, dayanıklı ve sağlamdır. Ortalama 11- 14 yıllık yaşam sürerler ve iyi şartlarda bakıldıkları zaman sorunsuz ve uyumlu şekilde size eşlik ederler.

Biraz agresif biraz küskün ve biraz tedirgin bakışlara sahip olan Beagle cinsi köpekler, çanta boyu köpek cinsleri arasında yer alırlar. Uzun ve öne düşen kulakları, sevimli yüzlerine ekstra tatlılık katar.

Küçük köpek Fiyatları arasında her zaman favorilerden biri olan bu cins, üçlü renk kombinasyonları ve kısa tüyleriyle oldukça sağlıklı bir görüntü verir. Gözleri badesi ve burnu öne çıkık olan türün baş kısmı, bedenine gayet orantılıdır. Ancak bir Beagle sahiplenecekseniz sevgi ve alakanızı yoğun şekilde göstermeniz gerekir.

Hassas, duygusal, sahiplenici ve tamamen sadık bir cinstir. Apartman koşullarına uygun olan cinsin egzersizleri için çok zaman ayırmanıza gerek yoktur.

 • Bişon Çuha

Bichon Frise olarak bilinen Bişon Çuha köpeği, küçük köpek Fiyatları arasında sempatik yapısıyla er alır. Yuvarlak ve tüylerle kaplı baş kısmı, uzun tüyleriyle dik duran kuyruğu ve minik gözleriyle çok sevimli ırklar arasında yer alır.

Peluş ayıcık görünümünde olan tüyleri, kıvırcık ve pofuduktur. Kucak köpekleri arasında yaygın olan bu tür oldukça enerjik, canlı ve arkadaş canlısıdır. Küçük çocuklar ve yabancılarla genel anlamda uyumlu olan bu tür, sempatik tavırları ve evde yaşama uygun halleriyle çok tercih ediliyor.

Şımarık, eğlenceli ve oyuncu… İyi eğitimli bir Pinscher ile şahane vakitler geçirebilir, sizi kendine bağlamak için sergilediği oyuncu halleriyle daha çok sevebilirsiniz. Minik bedeniyle küçük köpek Fiyatları arasında trendlerde olan minyatür ırk, uzun ve sivri kulaklarıyla tanınır. Bedeni ve kafasına oranla çok daha büyük olan dik kulakları, bir ceylan imajına bürünmesini sağlıyor.

Ancak bu türler oldukça küçük oldukları için tamamen sevimli minyatürlerdir. Bacakları narin ve ince, omuzları nispeten geniş bir gövdeye uzanan bu tür, siyah ve kahve kombinasyonlarına daha sık görülür.

Çanta boyu köpekler sınıfında ve dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilen Pinscher cinsi köpekler; sağlıklı koşullarda 12- 15 yıla kadar yaşarlar. Neşeli mizaçlarına rağmen istediklerini yaptırmak ve sahiplerinin tüm ilgisini almak için havlamaya meyilli ve zıpırlardır.

 • Cavalier King Charles Sapaniel

Gövdesine kadar uzanan tüylü kulakları ve minicik burnuyla çok sempatik köpek ırkları arasında yer alırlar. Cavalier King Charles türü köpekler;

 • Düz ve dalgalı tüylere sahiptirler.
 • Yuvarlak gözleri ve siyah burnu vardır.
 • Beyaz, krem, kahve, kırmızı, ten renkleri ve kombine renkleri vardır.
 • Küçük kafası ve bedeni oldukça uyumludur.
 • Sıcak ve soğuğa karşı çok dayanıklı değillerdir.
 • Cana yakın, duygusal, nazik ve sevecenlerdir.
 • Enerjileri yüksek ve oyun sever yapılarıyla ev içinde sürekli eğlence halinde olabilirler.
 • Bu ırk sadık ve biraz hassastır. Eğitimlerinde çok sert olmamanız ve evde uzun süre yalnız bırakmamanız gerekir.

King Charles cinsi köpeklerin ağırlığı ortalama 2 ila 3,5 kg arasında erkek ve dişilere göre değişir. Ancak 1 kg civarında olanları da vardır. Hafif melankolik ve üzgün duran yüz ifadesi, eğlenceli oyunlar oynarken tamamen neşeli bir ifadeye döner.

Neşeli, oyuncu ve kolay öğrenebilen bu minyatürler, siyah ve gri tüyleri ve yuvarlak burunlarıyla çok sempatik köpeklerdir. Orantılı beden hatları, uzun kulakları ve kısa- dik kuyruklarıyla tanınırlar. Oyun oynamaya, parklarda koşmaya ve yürüyüşlere hayran olan küçük köpek Fiyatları arasında popüler olan bu cins, evde yaşamak için idealdir.

Minyatür Schnauzer türü köpekler;

 • Akıllı, zeki ve itaatte sıkıntı yaşatmazlar.
 • Porudek patileri ve keskin koku alma kabiliyetine sahiptirler.
 • Bekçi ve eşlik köpeği olarak ideal ve fazla havlamayan yapılarıyla sevimlidirler.
 • Günde 20 dakika egzersiz yeterli olacaktır.
 • Uzun olmasına rağmen sık dökülmeyen tüyleri, karışmaya meyillidir.

Düzenli olarak taramanız gereken minyatür köpeklerin eğitimi kolaydır. Sadece kibar ve sevgi dolu tavırlar sunmanız gerekir.

 • Affenpinscher

Pinscher ırkından olan bu tür, masum surat ifadesiyle en sevimli küçük köpek Fiyatları arasında yer alır. Uzun ve farklı yönlerde çıkan tüyleri genellikle kırmızı- siyah, gri- siyah tonlarındadır. Kulakları uzun ve fakat tüylerle kaplı olduğu için başıyla bütünleşmiş şekilde görünür.

Küçük bedenleri hafif kare ve kafa yapıları yuvarlaktır. Narin, kibar ve hassas olan bu ırk, biraz inatçı ve agresif olarak bilinir. Küçük çocuklar veya ilgi çeken diğer şeylere karşı sahiplerini kıskanabilen ve sert davranıldığında küsebilen bir yapıya sahiptirler.

Affenpincsher türü köpek ırkları, kısa ve düzgün bacakları, pofuduk tüyleriyle çanta köpekleri arasında oldukça popülerdir. Kucağınızdan inmek istemeyecek ve ilginizi daha çok kazanmak için ev içinde enerjik hareketler sergilemeye devam edeceklerdir.

 • Tiber Spanyeli

Güzelliği ve sevimliliği ile popüler olan Tibetian Spaniel, en eski ırklardan biridir. Krem, kahve ve tarçın renklerinden kombine tüyleri aşırı güzel ve bakımlıdır. Daima canlı ve gülümseyen yüz ifadesiyle minyatür sınıfın en favori ırklarından biri olarak bilinir.

15 ila 23 cm civarında olan uzunlukları ve en fazla 3,5 kg’a kadar çıkan ağırlıklarıyla her zaman siz eşlik etmekten büyük keyif alacaklardır. Uzun ve düşük kulakları kısmen büyüktür. Spanyeller;

 • Boyun ve kuyruk kısmında artan tüyleriyle çok şık bir kürke sahiptir.
 • Kısa ve narin bacakları, küçük kafa yapısına sahiptirler.
 • Burun ve ağız kısımları siyah olan bu türler, sürekli gülümseme halindedirler.
 • Tüylerini sık şekilde tımar etmek ve bakımlarını ihmal etmemek gerekir.

Tibet kökenine sahip bu kucak köpekleri, daima enerjik, hayat dolu ve oyuncudurlar. Sosyalleşmeleri çok kolay olan bu ırk, diğer evciller ve çocuklarla çok iyi anlaşır. Havlamaya ve horlama meyilli olmasalar da kızdırıldıkları zaman veya sahipleriyle oyun oynarken minik ısırma eğilimleri gösterebilirler.

 • Batı Highland Teriyeri

Klasik teriyer görünümüne sahip ola ve sivri küçük kulaklarıyla sempatik görünen teriyerler, kısa bacaklara sahiptir. Güçlü ve dayanıklı küçük ırk, kısa ve hafif dalgalı tüylere sahiptir.

Burun ve ağız kenarlarından uzayan sakal görünümündeki uzun tüyleriyle çok karizmatik görünen cinslerdir. Kare bedeni ve hafif uzunlamasına yuvarlak olan baş yapısı, dinamik hareketleriyle sürekli eğlence merakında olan türlerdir.

Batı teriyerleri oyuncu kişilikleriyle bilinirler. Bu küçük köpek Fiyatları, inatçı yapıları sizi eğitimlerde biraz zorlayabilir. Özellikle tuvalet eğitimi konusunda ilk günlerden itibaren düzenli ve disiplinli şekilde eğitmeniz gereklidir.

Zeki ve kolay öğrenen tavırlarıyla, apartman yaşamına en uygun cinslerden biridir. bakımları kolay olan bu türler, sağlıklı yaşam koşullarında 12 ila 14 yıla kadar hayatta kalabilirler.

 • Pomeranian

Gülüşü ve sempatikliğiyle en sevilen köpek ırkları arasında yer alan Pomeranian Boo köpekleri, en eski ırklardan biri olarak bilinir. Kariyerine Pomeryan Bölgesinde başlayan ve günümüzde Almanya ve Polonya arasındaki bölgeyi ifade eden kısım, aşırı sevimli bu ırkın ilk çıkış yeridir.

Pomeryanlılar,

 • Sahiplerini çok seven ve herkesle arkadaş olabilen türlerdir.
 • Tüylerinin canlılığı ve güzelliğinin farkında olan ve bundan ötürü tatlı gülücükler saçan köpeklerdir.
 • Kucak köpeği formunda sevilen bu ırk, 12 ila 15 yıla kadar yaşarlar.
 • Nazik ve sevecen ruh hali, akıllı ve meraklı tavırlarıyla kendine hayran bırakır.
 • Pomeryanlı cinsler, eğitimlerde, bakım ve beslenmede sahiplerini çok yormazlar.
 • Benimseme, sahiplenme, bekçi ve alarm köpekleri olarak başarılıdırlar.
 • Tasmasız dışarı çıkarmamanız ve büyük cinslerle yalnız bırakmamanız önemlidir.

Pomeryanlılar enerjileri ve yaşamı seven tavırlarıyla daima neşe saçarlar. Kendilerince oyunlar oynar ve yorulduklarında kucağınızda uyumaktan, gün içi şekerleme yapmaktan zevk alırlar. Çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla araları oldukça iyidir.

Sosyalleşmeleri neredeyse genetiklerinde olan Pomeryan Boo cinsi köpeklere, daima sevgini göstermeniz gereklidir. Bazen fazla alıngan ve kırılgan olabilirler.

Küçük Köpek Irkları Evde Beslenir mi?

Şehir hayatına uygun olan ve ideal ev koşullarında yaşayabilen küçük köpek ırkları, evde beslemek için en çok seçilen evcillerdir. Evde uzun süre yalnız kalmamaları gereken bu türler, kucak veya çantada her yere taşınabildikleri ve bu sürede huzursuzluk yapmadıkları için tercih edilirler.

Minyatür boy köpekler, oyuncak köpekler, küçük köpek Fiyatları gibi ağırlıkları ve uzunluklarına göre farklı gruplandırılan canlılardır. Mizaçları, davranış özellikleri, fiziksel yapıları ve bakım gereksinimlerine göre her birini inceleyebilir ve sahiplenmeden önce detaylı bilgi alabilirsiniz.

En güzel gülümseyen köpekler, en sevimli köpekler ve kucak köpeklerini edinirken, sağlıklı olup olmadıklarına dair net bilgiler alın. Genellikle dayanıklı olan türlerin, bazı yatkınlıkları bulunuyor

 

Yorum (Yok)

Leave a Reply