Kucak Köpekleri - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

Kucak Köpekleri

Minyatür tür köpekler, kucak Köpekleri, oyuncak köpekleri, süs köpekleri veya küçük köpek türleri arasında, kucağınızdan indirmek istemeyeceğiniz çok özel türler bulunuyor. Bunlardan bazıları doğal ırklar ve bazıları özellikle üretilen ve melezleştirme ile çoğaltılan ırklardır. Sevimli kucak köpekleri arasından tüm türlerin genel özelliklerini inceleyebilir ve sahipleneceğiniz türü bulabilirsiniz.

Chihuahua

Chihuahua En küçük ırklardan biri olan Şivava köpekleri Cinsindendir, minyatür köpekleri olarak oldukça popülerdir. Çantanızda, kucağınızda veya tasmasıyla birlikte pek çok yere gidebileceğiniz ilgi ve sevgi bağımlısı köpek türleridir.

En sevimli köpekler listesinde de olan Şivava türü köpekler; arkadaş canlısı, zeki, itaatkar, sadık ve enerjiktirler. Küçük bedenlerine aldırış etmeksizin mücadeleci ruha sahip ve refakatte çok başarılı olan türlerdir. Uzun süreli yaşamları ve genel anlamda sağlıklı ırksal özellikleriyle tercih edilen türler arasında yer alırlar.

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo köpek türleri, en şirin çanta köpekleri arasında daima favorilerden biridir. 2,5 kg ile 3,5 kg arasında değişen kütleleri, yuvarlak kafalarının ortasında duran düğme burunları ve boncuk gözleriyle daima sevilen ve apartman yaşamına en uygun olan türlerden biridir.

Sağlıklı koşullarda gözetildikleri zaman 15 yıla kadar yaşayabilen Boo köpek türleri, pofuduk ve parlak tüyleri, kare bedenleri ve düzgün bacak yapılarıyla aşırı sempatik olan canlılardır. Onları gördüğünüz zaman canınıza basasınız ve öpesiniz mutlaka gelir.

Cavalier King Charles

Cavalier King Charles türü köpekler, kucak köpekleri sınıfında yer alan ve narin bedenleriyle bilinen sempatik köpeklerdir. Zeki ve kolay öğrenen yapıları, dost canlısı ve iyi huylu mizaçları ile Cavalier King Charles Spanieli, popüler evciller arasında yer alır.

Uzun ve sarkık kulakları ve üzgün bakan yüz ifadeleri ile sevginizi eksik etmemeniz gereken türler arasındadır. Cavalier King türü köpekler, oyun ve egzersiz konusunda sahiplerini çok yormaz ve bakımları genel anlamda kolaydır. Uzun süre yalnız bırakılmamaları gereken ve duygusal yönleri gelişkin olan türlerdir.

Pug

İster kucağınızda ister yanınızda. Pug cinsi köpekler, sevimli ve canlı kucak köpekleri arasında yer alır. Çok şeker bir yüz ifadesi olmadığınız söylememizde fayda vardır. Ancak en çok sahiplenilen evcil hayvanlardan biri olarak daima bu türün hayranları vardır.

Sahiplerini seven ve ailenin tüm fertleriyle oyun oynamaktan hoşlanan küçük köpekler, havlu köpek denilen kürk yapısına sahiptir. Bedenine büyük gelmiş görüntüsü veren derileri ve kıvrımlı hatlarıyla, sempatik bir duruşları vardır. Kaslı, çevik ve atik fiziksel özelliklere sahip Pug cinsi, eski medeniyetlerden bugüne dek uzanmaktadır.

Havlamaya çok fazla eğilimleri yoktur. Isırmaya karşı bir nebze daha yatkın oldukları için agresifleştirmemelisiniz.

Pomeryanlı Kucak Köpekleri

O muazzam gülümseme ve hafif kurnazlık içeren bakışlarıyla gerçek bir sempati kaynağı olan köpek türleridir. Pomerian köpekler, kucak köpekleri sınıfında oldukça popüler olan ve sahiplerine bolca neşe ve yakınlık veren köpek türleridir.

Pomeryanlı köpekler fazla tüy dökmez ve fazla besin tüketmezler. Evde, apartmanda yaşamaya uygun ve kucağınıza alıp istediğiniz yere rahatlıkla gidebileceğiniz sosyal canlılardır. Pomeryanlılar, gülüşleri, oyun severlikleri ve daima eğlenceli tavırlarıyla en tatlı köpek türleri arasında yer alırlar.

Zeki, kolay kavrayan ve sahiplerini sırf sevgilerinden ötürü mutlu etmek isteyen sempatik türlerdir. Sağlıklı bu türün yatkın olduğu çok fazla hastalık bulunmuyor. Ancak küçük köpek ırklarında görülebilen sağlık sorunlarına karşı daima bakımını düzenli olarak yapmanız gerekir.

Shih Tzu Kucak Köpekleri

Tipik bir Çinli ustası gibi bakışlara sahip olan Çin kökenli kucak köpekleri, zeki ve akıllı canlılardır. Asya kökenleriyle tüm dünyada popüler olan bu ırk, uzun kürk yapısı ve gülümsemeyen surat ifadesiyle ilginç bir türdür.

Filozofi bakışlar, kendinden emin bir duruş ve sorgulayıcı tavırlarıyla erdemi elden bırakmayan, asil türler olarak bilinirler. Kavrama ve anlama yetenekleri gelişmiş bu süs köpekleri, itaat konusunda zorlanmazlar. Ancak onlara son derece nazik olmanız ve sevginizi mutlaka göstermeniz gerekir. Tarih kadar eski oldukları için bilgelikleriyle asalet duygusallığına girebilirler.

Bichon Frise Kucak Köpekleri

Bembeyaz kar gibi tüylerini okşadıkça daha çok okşamak isteyeceksiniz. Bichon Frize türü süs köpekleri, çanta ve kucak köpekleri olarak nam salmışlardır. Evde beslemek için uygun olan bu tür, çocuklar ve yaşlılarla oldukça iyi anlaşır. Diğer evcillerle de iyi huylularsa genel anlamda uyumlu yaşayan ve sempatik tavırlarıyla daima tercih edilen bir ırktır.

Bichon Frise türü köpeklerin bakımı, tüyleri sık döküldüğü için özen ister. Zaten küçük canlılar oldukları için çok zamanınıza almayacaklardır. Hassas, sahiplenici, sadık, akıllı ve enerjisi yüksek ev köpekleri olarak bilinirler.

Miniature Pinscher Kucak Köpekleri

Pinsceher türünün minyatür boyu olan kucak köpekleri, atik ve atletik türlerdir. Yani çevik davranışları ve fit görünen bedenleri ile küçük köpekler sınıfında oldukça ilgi çekicidir. Minyatür Pinsher türü köpekler, ortalama egzersiz ihtiyacı ve eğitimlerde orta seviyede gereksinim hissederler.

Apartmanda köpek beslemek için en çok tercih edilen türlerden biri  Pinçırlar. Ayrıca sivri ve yukarı kalkık kulaklarıyla daima çevreden haber alır niteliktedir. Yani gözleri, yüzüne oranla büyük olan ve hafif somurtkan- ciddi bir ifadeyle sevilen bu ırk, cesur ve cana yakındır. Bazı durumlarda havlamaya meyilli oldukları için ses eğitimi vermeniz gerekmektedir.

Malta Teriyeri Kucak Köpekleri

Maltese Terrier olarak bilinen veya Maltalı olarak ifade edilen bu teriyer cinsi, tipik kucak köpekleri olarak bilinirler. 2 ila 3 kg civarında olan ve yerden yükseklikleri ortalama 20- 25 cm civarında lan bu tür, dalgalı ve uzun tüylere sahiptir.

Enerjik, canlı, oyuncu, heyecanlı ve duygusal köpeklerdir. Çocuklarla arası çok iyi olmayan bu tür, sahiplerini çocuklardan ve diğer insanlarda kıskanmaktadır. Tuvalet ve itaat eğitimleri erken dönemlerden itibaren verilmesi gereken türlerdir. Sosyalleştirmeleri sağlandığı sürece, sizinle konforlu ve keyifli zamanlar geçirecektir.

Oyuncak Kaniş Kucak Köpeği

Toy Poodle olarak bilinen kucak ve çanta köpekleri, zıpır zıpır türlerdir. Oyu oynamaktan aşırı keyif almaktadır. Ayrıca yorulduklarında kanepe üzerinde keyifli şekerleme yapmaktan zevk alır. Sonuç olarak bakımı kolay olduğu için tercih edilmektedir. Ev koşullarına hızlı adapte olur. Yani sahiplerine sevgi dolu bir sadakatle bağlanmaktadır. Ayrıca beslenmesi konusunda da yormaz.

Daima canlı ve öğrenmeye açık bir türdür. İlk kez köpek bakımı üstlenecek kişiler için de oldukça iyi tercih. Yani kıvırcık tüyleri dökülemeye çok yatkın değildir. Ancak karışmaması, derisinin rahat olması için düzenli olarak fırçalamak gereklidir.

French Buldog Kucak Köpeği

Fransız Buldoğu olarak bilinen bu tür, Buldog köpeklerin en minik boyudur. Ayrıca sevimli halleriyle klasik kucak köpekleri sınıfında olan bu tür, sağlam ve kaslı bir bedene sahiptir. Güçlü ve cesur halleri, oyun sever ve yüksek enerji yayan özellikleriyle, apartman yaşamına uygun türlerdir.

En popüler küçük köpek ırkları arasında olan Fransız Buldog var. Çok uzun süre evde yalnız bırakmamanız gerekir. Sonuç olarak hassas ve sevgi dolu olan bu türler, yabancılara karşı genellikle mesafeli dururlar. Ayrıca inatçı ve özgür ruh yapısından bir miktar barındıran türlerdir. Yani eğitimde disiplinli olduğunuz sürece başarılı sonuçlar verir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply