Yorkshire Terrier Ömrü Ne Kadar

Yorkshire Terrier Ömrü Ne Kadar

Kökeni birleşik krallığa dayanan küçük terrier ırkı Yorkshire Terrier zeki ve cesur. İyi bir bekçi köpeği olmasının yanı sıra apartmanda rahatlıkla yaşayabilir. Irk birçok genetik hastalık ile dünyaya gelir başta kan şekerinin düşmesi, ters hapşırma, trake çökmesi en sık rastlanan ve yatkınlığı bulunan hastalıklar arasındadır.

Yorkshire Terrier Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Kapalı ortamlarda beslemesi en ideal köpek ırklarından biri olan Yorkshire Terrier ömrü ne kadar ortalama 12 ile 15 yıl yaşayabilir. Gerek tüy dökme konusu gerekse bakımında herhangi bir sıkıntı yaratmaz.

Tüy bakımı kadar yaşam kalitesinde önemli unsurlardan biri de diş bakımıdır sürekli olarak dişlerin temizlenmesi gerekir. Egzersize ihtiyaç duymaz ancak belli aralıklarla yapmaktan mutlu olur.

Dünyada bilinen en küçük köpek sıralamasında ikinci sırada yer alır en önemli özelliği uzun ve ipeksi tüyleri düşür. Beslenmesine ve bakımına dikkat edildiği sürece sağlıklı bir köpek olur ve herhangi bir sorun çıkarmaz. Sağlıklı bir hayat sürebilmesi ve yaşam kalitesinin artması için bakımına dikkat etmek gerekir.

Yorkshire Terrier Kaç Yaşına Kadar Büyür

Küçük köpek ırklarındaki çeşitli kalıtsal rahatsızlıkların hemen hepsine Yorkshire Terrier ırkında da rastlamak söz konusu bu yüzden sağlık taramalarına ve veteriner kontrollerine önem vermek gerekir. Yorkshire Terrier ne kadar yaşar cevabı bakımını üstlenen kişi tarafından gösterilen titizliğe ve dikkate bağlıdır.

Köpeklerde büyüme süreci 1 yaşına kadar devam eder onların ömrünü uzatacak birçok farklı yöntem vardır en önemlisi sağlıklı kilo da kalmasını sağlamaktır.

Günlük egzersizlerinin yapılması sağlıklarının korunması adına önemlidir ayrıca köpek sağlığı söz konusu olduğunda ağız ve diş sağlığı da önem kazanır. Sağlıklı büyüme sürecinin yanında hayat boyu yaşam kalitesinin yüksek olabilmesi için düzenli veteriner hekim kontrolü ihmal edilmemelidir.

Yorkshire Terrier Kaç Yaşında Çiftleşir

Yorkshire Terrierin çiftleşmesi sorumluluk gerektiren bir iştir ciddi bir hazırlık süreci vardır. Yorkshire Terrier kaç yaşına kadar yaşar bilen profesyonel hayvan severler tarafından çoğu kez yardım gerekebilir. Dişi Yorkshire Terrier 10 ile 12 ay içerisinde kızgınlık dönemine girer ve ardından 2 ila 4 hafta içerisinde çiftleştirmeye hazırdır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply