Pug Ömrü Ne Kadar

Pug Ömrü Ne Kadar

Çin kökenli süs köpeği ırkı olan Pug, sarmal kuyruğu, kırışık yüzlü ve basık burnu ile dikkat çekiyor. Çocuklarla iyi anlaşan bir cins olmalarından dolayı aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Evde beslemek için en uygun köpek cinsleri arasındadır.

Pug Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Bakımı oldukça kolay olan pug cinsi köpekler, sakin yapısı ve küçük boyutları ile apartman dairelerinde kolaylıkla beslenir. Pug ömrü ne kadar ve ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler için veteriner desteği almak ve her zaman veteriner hekim kontrolünde olmak önemlidir.

Köpek cinsi, her köpekte olduğu gibi ortalama 12 ila 15 yıl arasında yaşar ancak bunu uzatmak mümkündür. Ömrünün uzaması ve sağlıklı gelişimi açısından beslenme alışkanlıkları oldukça önemlidir. Kilo almayan bir yapıya sahip olduklarından dolayı çok fazla beslenme imkânına sahiptir, özellikle konserve ya da paket mama ile beslenmesine özen gösterilmelidir.

Pug Kaç Yaşına Kadar Büyür

Son derece narin hayvanlar olan pug cinsi köpekler aşırı sıcağa ve aşırı soğuğa karşı dayanıksızdır. Düz bacaklı, kısa ve güçlü köpekler olan Pug ne kadar yaşar gibi sorular sevimli yüzleri ile dikkat çeken canlılar için en çok merak edilen sorulardır.

Pug ırkının bakımı dikkat gerektirmektedir küçük boyutları ve ön kollarının kısa olmasından dolayı her konuda ama özellikle yüzme konusunda dikkatli davranmak gerekir.

Fiziksel özellikleri içerisinde erkek olanlar da yükseklik 30 ila 36 cm, dişilerde yükseklik 25 ila 30 cm’dir. Erkek pug köpekleri 6 ila 9 kilogram ağırlığında olur dişi pug köpekleri ise 6 ila 8 kilogram ağırlığındadır.

Pug Kaç Yaşında Çiftleşir

Pug köpekleri yılda iki kez ısı döngüsüne giriş yapar ve bu döngü ortalama 5 ila 8 ay arasında yaşanır. Pug kaç yaşına kadar yaşar merak edilir ancak üreme süreci de aynı oranda merak edilen konudur.

Üreme yaklaşık olarak 9 ile 11 gün içerisinde gerçekleşir, 3 haftanın ardından hamile kalan köpeklerde başta yorgunluk olmak üzere kendini daha fazla temizleme, mide bölgesinde şişlik ve meme uçlarında belirginleşme görülmeye başlar.

Yorum (Yok)

Leave a Reply