Pomeranian Boo Ömrü Ne Kadar

Pomeranian Boo Ömrü Ne Kadar

Greenland’ın kızak köpeklerin kırması olan Pomeranian boo, küçük yapılı ve yoğun tüylüdür. Yüzleri birçok farklı görüntüye sahiptir bir kısmı tilkiye benzerken büyük bir kısmı ise oyuncak ayıları andırır.

Pomeranian Boo Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Son derece zeki bir hayvan olan Pomeranian boo ömrü ne kadar; Ortalama yaşam süresi 13 ile 16 yıl arasında değişen ırkın bakımı kolaydır.

Haftada birkaç kez fırçalanması ve ihtiyaç olması halinde banyo yaptırılması yeterlidir. Ancak diş sağlığı önemlidir haftada en az bir kez dişleri fırçalanır ancak günde bir kez fırçalanması çok daha önemlidir.

Pomeranian Boo Kaç Yaşına Kadar Büyür

Pomeranian boo ırkına sahip olan köpekler diğer ırklardaki gibi benzer büyüme sergiler ancak çok fazla büyümez. Genetik yapısından dolayı küçük ırk olduğu dikkate alındığında hem erkeklerde hem dişilerde büyüme kilo bazında 1 ila 3,5 kg, boy olarak ise 18 ila 30 cm arasındadır.

Pomeranian boo ne kadar yaşar bunun için düzenli ve sağlıklı bakımın öneminin altı çizilmelidir. Orta Avrupa’nın Pomeranya bölgesinden getirilen ve spitz ırkının karışımı olduğu bilinen Pomeranian boo, daha önceleri büyük ve iri iken bugün çok daha küçük boyutlara dönüştü.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 popüler köpek ırkı arasında yer alıyor ve korunuyor. Küçük köpek ırkı olmalarından dolayı yavruları çok daha küçüktür evde küçük bir kitap dahi üstlerine düştüğünde tehlike yaratır bu yüzden bakımı dikkat gerektiren konudur.

Pomeranian Boo Kaç Yaşında Çiftleşir

Pomeranian boo ırkından olan dişi köpeklerde üreme döngüsü çiftleşme ve doğurma aşamasına gereği ile kızgınlık dönemine girer. Yılda iki kez suya girdiklerinden dolayı döngünün uzunluğu hastalık göster ancak ortalama 3 hafta sürer. Bazı zamanlar 2 haftadan 4 haftaya kadar sürdüğü bilinir ve bu aralık normal olarak kabul edilir.

Dişi köpeklerde çiftleşme yaşı 12 ile 18 aylar, erkek köpeklerde 18 aydır. Pomeranian boo kaç yaşına kadar yaşar ve kaç kere çiftleşir klinik gözlemler sonucu netlik kazanmaktadır buna göre yılda iki ya da üç kez çiftleşmesi söz konusudur.

Yorum (Yok)

Leave a Reply