Gülen Köpek Cinsleri

Gülen Köpek Cinsleri

Gülen köpekler ve gülümser ifadeleriyle sempati toplayan köpekler. Evcil köpekler, süs köpekleri ve bekçi köpekleri gibi sınıflandırmaların yanı sıra gülümseyen ifadeleriyle çok sevilen köpek ırkları bulunuyor. İlk sırada yer alan Samuyed cinsi, gülümsemesiyle kendine hayran bırakan türlerden biridir. Bembeyaz parlak tüyleri ve enerjik halleriyle sizin de sürekli gülümsemenizi sağlayacak.

Gülen köpekler listesini inceleyerek, şahane görsellerini inceleyebilir ve sahiplenmek için gülücüklerinden seçebilirsiniz.

Fin Spitz

Mutlu ve sevecen köpek ırklarından olan Spitz türü, eğitime yatkın ve uyumlu doğasıyla evcil hayvanlar arasında favoridir. Gülen köpekler listesinde yer alan ve enerjik halleriyle ailesini mutlu eden Fin Spitz türü, tatlı ve iyi huyludur.

Belçika Çoban Köpeği

Parlak kürkü, güçlü kişilik özellikleri ve duyarlı mizacıyla en sevilen köpek ırkları arasında yer alır. Gülen köpekler listesinde hayranlarının favorisi olan çoban köpeği, eğitimde başarı gösterir.

Apartman yaşamına uygundur ve çiftçilere yardımcı olan bir ırktır. Aile üyelerini seven ve özel ilgiye ihtiyacı olan tür, hassas ve sevinçlidir. Onu tatlı gülümsemesinden tanıyabilirsiniz.

Bichon Frise

Eğitime en yatkın olan ve gülen köpekler arasında olan Bichon Frise cinsi, sürekli gülümsüyormuş ifadesiyle çok seviliyor. Küçük köpek ırkları arasında olan bu tür, güçlü ve akıllıdır. Minik suratları, pofuduk tüyleri ve oyuncu yapılarıyla evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen cinslerden biridir.

Amerikan Eskimo Köpeği

Gülümsemesi parlayan bu cins; minyatür, standart ve oyuncak tipi sınıflarıyla 3 farklı türdedir. Gülen köpekler arasında her 3 türden de bahsedebiliriz. Sevimli yüzü, zeki halleri ve sevimli yüz ifadesiyle, popüler türler arasında yer alır.

Zihinsel ve fiziksel uyarım sağlayarak, refakatçi ev köpekleri yapabilirsiniz. Daima enerjik, eğlenceli ve gülümseyen tavırlarıyla mutluluğunuza mutluluk katacak türlerdir.

Avustralya Kelpisi

Gülen köpekler kataloğunda muazzam yüz ifadesiyle yer alan Avustralya Kelpisi, sadık ve daima dinamiktir. Eğitimlerinde başarılı sonuçlar veren, refakat köpeği olarak tercih edilen bu tür, kombine renkleriyle oldukça yaygındır. Evde beslenebilir cinsler arasında olan Avustralya köpeği, sıcak iklimler için daha idealdir.

Alaska Malamutu

Gülen köpekler ve mutlu köpekler arasında yer alan bu tür, sevecen olduğu kadar inatçıdır da. Eğitimlerde deneyimi olmayanları biraz zorlayabilir. Alaskan Malamutes cinsi köpekler, açık alanları, arazileri çok sever ve uzun uzadıya koşmaktan, oyun oynamaktan büyük keyif alırlar.

Size itaat etmesini istiyorsanız, yavruluk dönemden itibaren eğitimlerini sıkı şekilde vermelisiniz. Enerjik ve oyuncu halleriyle sizinle zaman geçirmekten büyük keyif alacaklardır.

Japon Spitz

Bembeyaz ve pofuduk tüyleri ve gülümseyen yüz ifadesiyle Japon Spitz köpekleri, çekici ve oldukça zeki köpeklerdir. Eğitimde kolay cevap veren Spitzler, oyuncu ve masum ifadeleriyle oldukça tatlıdırlar. Sevimli bakışları ve daima gülümseyen yüz ifadeleriyle Japon Spizt’leri sahiplerinin istediklerini yapmak konusunda oldukça başarılıdırlar.

İzlanda Çoban Köpeği

Sadık mizaçları ve oyuncu yapılarıyla İzlanda Çoban Köpekleri, kucaklaşmak için en ideal türlerdendir. En eski köpek türleri olan çoban türleri, yeni numaralar öğrenmek ve sahipleriyle egzersiz yapmaktan büyük keyif alırlar.

Alman Spitz Köpeği

Canlı ve sevecen yapılarıyla Alman Spitzler gülen köpekler arasında en çok sevilenlerden biridir. Arkadaş canlısı halleri ve ideal ev köpeği formlarıyla meraklı ve enerjiktirler. Pozitif görüntüleri ve gülümseyen- masum yüz ifadeleriyle onunla oynamaktan büyük keyif alacağınız türler arasında yer alırlar.

Küçük köpek türleri ve standart köpek cinsleri arasında en güzel gülümseyen cinsleri inceleyebilir, özelliklerine göre kendinize şahane bir oyun arkadaşı edinebilirsiniz

Yorum (Yok)

Leave a Reply