French Bulldog Ömrü Ne Kadar - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

French Bulldog Ömrü Ne Kadar

French Bulldog ömrü ne kadar; küçük bir köpek ırkı olan French Bulldog cinsinin ömrü 14 yıla kadardır. İyi bakılan, sağlıklı beslenene ve günlük aktiviteleri yerine getirilen cins köpeklerden biri olarak soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Soğuk ve durağana bir yapısı olsa da tehlikeyi anında anlar ve sahibini de korumaya geçebilir.

French Bulldog Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

French Bulldog kaç yaşına kadar yaşar; ev ortamında, sağlıklı ve sevilerek bakılan French Bulldog cinslerinin ömrü 10 yıl ile 14 yıl arasında olacaktır. Irksal olarak hastalıkları genellikle burun yapılarından kaynaklı süt solunum yolları olabilmektedir. Ancak bu durum ömürlerini kısaltacak etkilere sahip değildir.

Bodur bacaklarından kaynaklı günlük yürüme akivitelerini yerine getirmek onalar için her zaman en iyidir. Bakımı kolay, ev yaşantısına uyumlu ve soğukkanlı yapısıyla dikkat çeker. Sahibine düşkün olan French Bulldog cinsi, evde uzun süre yalnız bırakılmaması gereken cinsler arasındadır.

French Bulldog Kaç Yaşına Kadar Büyür?

French Bulldog ne kadar yaşar; oldukça sevimli ancak soğuk kanlı bir dostumuz olan French Bulldog yaşamı boyunca dolaşmayı sevecek ve sahibine olan düşkünlüğüyle de kendini her ortama kabul ettirecektir. 12 yıl ile 14 yıla kadar yaşaması gayet normal olan French Bulldog cinsi köpeklerin fiziksel büyüme özellikleri 2. Yıldan itibaren tamamlanır.

  1. yıldan sonra küçük fiziksel yapısıyla daha fazla büyümeyecek, bodur bacakları ve güzel kulaklarıyla herkesin ilgisini çekecektir. Ev ortamına uyumlu ve ortalama olarak 30 cm boyundadır. Kilosu ise 9 ile 13 kilo arasında değişir.

French Bulldog Kaç Yaşında Çiftleşir?

French Bulldog cinsi köpeklerin çiftleşme yaşları 12. Aydan itibarendir. Bu da 1,5 yaşına tekabül eder. Dişi ve erkeklerde farklı zaman dilimlerinde çiftleşme dönemi görülür. Erkekler 18. Aydan itibaren kızgınlık dönemine girerken dişi French Bulldog cinsleri 12. Aydan itibaren girecektir.

  1. aydan itibarende köpeklerde kızgınlık dönemi başlar, dişilerin hamilelik süresi 65 gün sürer ve 5 yavruya kadar doğum yapabilirler. Siyah, bej, kahverengi ve  beyaz renklerde kısa tüylü türlerdir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply