Chow Chow (Çin Aslanı) Ömrü Ne Kadar?

Chow Chow (Çin Aslanı) Ömrü Ne Kadar

Chow Chow ( Çin Aslanı) ömrü ne kadar; Asta kökenli olan Çin Aslanı sağlıklı bakıldığında 9 yıl ile 15 yıla kadar yaşayabilmektedir. Chow Chow cinsi sahibine bağlı hantal ve sevimli bir köpektir. Gözleri tıpkı bir Asya’lı çekikliğindedir. Sevimliliğiyle herkesin ilgisini çeken tüylü bir yapıya sahiptir.

Chow Chow (Çin Aslanı) Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Chow Chow kaç yaşına kadar yaşar; iyi bakılan Chow Chow cinsi köpeklerin 15 yıla kadar yaşadığı gözlemlenmiştir. Sağlıklı gelişimi ve sağlıklı psikolojisi olması da önemlidir. Köpeklerin kapalı kalması ve dışarı çıkarılmamaları psikolojik olarak yıpranmalarına ömürlerinin azalmasına neden olabilmektedir.

Güçlü fiziksel yapısı olsa da ona pek ihtiyaç duymayan Çin Aslanı yavaş hareket eder ve biraz miskin bir yapıya sahiptir. İri bir vücudu olsa da evde yaşayabilen nadir cinslerden biridir. Sağlığı için mutlaka yürüyüşe çıkarılmalı aşısı yaptırılmalı ve günlük olarak ilgilenilmelidir.

Chow Chow (Çin Aslanı) Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Chow Chow ne kadar yaşar; ömrü 15 yıl olabilen Çin Aslanı, sağlıklı bakıldığında ve günlük ritüelleri yerine getirildiğinde sağlığından ödün vermeden yaşayabilecektir. İyi bir gelişim için her zaman kaliteli mala kullanmak ve aşılarını ihmal etmemek önemlidir.

Sahibine bağlı olan Çin Aslanı, hantal vücut hatlarına sahiptir. 20 kilo ile 32 kilo ağırlığında olabilir. Fiziksel olarak da 46 cm ile 56 cm boyu olabilmektedir. Daima tek renk olan köpek cinslerinden biridir.

Chow Chow Kaç Yaşında Çiftleşir?

Chow Chow çiftleşme yaşı dişilerde 1,5 aydan itibaren başlamaktadır. 12. Ay ile 18. Ay doğal kızgınlık süreçleridir. Erkek Chow Chow cinslerinde 18. Aydan itibaren çiftleşme başlar. Sağlıklı ve güvenli partner ilişkilerinde oldukça sadık ve çapkın olabilirler.

Chow Chow cinsi dişi köpeklerin hamilelik süreci 65 gün sürmektedir. Her köpek gibi 3 ay gibi kısa sürede doğum başlayacaktır. En az 2 yavru ve 4 yavru doğurabilen Chow Chow Çin Aslanı kabarık tüylerini ve tek renk tüy özelliklerini yavrularına da aktaracaktır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply