American Staffordshire Evde Bakılır mı?

American Staffordshire Evde Bakılır mı?

American Staffordshire, Buldog ve Terrier türlerinin melezlenmesi ile ortaya çıkan bir köpek ırkıdır. 19.yüzyılda yetiştirilen bu köpekler İngiliz kökenlidir. Amerika’ya giden köpek ırkı, uzun süre Amerikalılar tarafından yetiştirilmiştir. Karakteristik özelliklerine bakıldığında çok iyi bir bekçi köpeğidir ve koruma köpeği olarak insanlara yardımcı olur. Günümüzde evde bakılan bir köpek olmakla birlikte polis köpeği olarak da yetiştirilmektedir.

American Staff Çok Havlar Mı?

American Staffordshire evde bakılır mı: American Staffordshire, evde bakmak için uygun bir mizaca sahip olabilir ancak eğitimi konusunda deneyimli ve sabırlı olmanız önemlidir. İyi eğitilmesinde saldırganlık eğilimi gösterir, yabancılara karşı ılımlı bir mizacı yoktur. Bu köpekler, sosyal hayata zor uyum sağladığı için ağızlık ile dışarı çıkarılmaları gerekmektedir.

American Staff Eğitimi: American Staff, eğitilmesi kolay olan bir köpek ırkı olsa da eğitim konusunda deneyimli olmayan biri için eğitmek zordur. Eğitimin ilk aşamasında öncelikle itaat eğitimi verilmelidir. Sahibine alıştığında emirlerine itaat eder ve onun sözünü dinlemeyi görev haline getirir. Bu köpekler için sahiplerinin emirleri önemlidir ve sahiplerine karşı fazla bağlıdırlar. İyi eğitildiğinde aile köpeği olabilir ancak yabancılara karşı olan tutumunu değiştirmeniz zordur. İçgüdüsel olarak yabancılardan hoşlanmaz. Saldırgan olmayışı sadece ailesine karşıdır ve bu eğilimini eğitimle ortadan kaldırmanız mümkün değildir.

American Staff Bakımı: American Staff, bakımı zor olan bir köpek cinsi değildir. Tüyleri kısa, parlak bir dokuya sahiptir. Tüylerini sıklıkla fırçalamanız ve yıkamanız gerekmez. Kirlendiğinde köpek şampuanları ile yıkayabilirsiniz. Bakımında en çok dikkat etmeniz gereken etken beslenme düzenidir. Protein ağırlıklı beslenmesi önemlidir. Kaslı ve dayanaklı bir yapısı vardır. Hareketli olduğu için yeterli beslenmesine dikkat etmelisiniz.

American Staff Karakteri: American Staff, oldukça akıllı ve zeki bir köpektir. Bu nedenle eğitilmesi kolaydır. Otoritenin zayıf olması halinde saldırgan karakteri ön plana çıkabilir ve gereksiz havlama eğilimleri gösterebilirler. Uyumlu bir mizacı yoktur. Özellikle yabancılardan ve diğer hayvanlardan hoşlanmazlar. Dayanıklı, güçlü, akıllı bir köpektir. Mücadeleci ruhları ile tanınan bu köpekler pes etmez ve verilen emirleri yerine getirmekten kaçınmazlar. Bu nedenle koruma köpeği ve polis köpeği olarak yetiştirilirler.

American Staff Havlar Mı: American Staff, gereksiz havlama eğilimi gösteren bir köpek değildir. Çok havlamadığı için evde ve apartmanda besleyebilirsiniz. Yabancı insanların olduğu ve kalabalık ortamlarda havlayabilirler. İyi bir eğitim aldığında uysal ve akıllı köpeklerdir.

American Staff Kaç Kilo Olur?

American Staff, İngiltere kökenli olan ve kökeni çok eskilere dayanmayan bir köpek ırkıdır. Amerikalılar tarafından yetiştirilen bu köpekler, iyi bir koruma köpeği olabilir. Sahiplerinin sözlerinden çıkmadıkları için koruma köpeği oldukları gibi polis köpeği olarak da yetiştirilirler.

American Staff Fiziksel Özellikleri: Buldog ve Terrier köpeklerin melezlenmesi sonucu ortaya çıkan bir köpek ırkıdır. Fiziksel olarak Buldog köpekleri anımsatırlar. Karakterleri ise bu köpeklerle farklılık göstermektedir.

 • Kulakları dik ve sivri, vücudu kaslı, bacakları orta uzunlukta, tüyleri kısa ve incedir.
 • Renkleri kahverengi, beyaz ve siyah olabilir. Göz renkleri koyudur ve burnu siyahtır.
 • Agresif ve atletik bir görünümü vardır. Dayanıklı, ağrı eşiği yüksek olduğu için dövüş köpeği olarak kullanılmıştır.
 • Boyları ortalama 43-48 cm, kiloları ortalama 15-20 kg arasındadır.

American Staff Karakteri: American Staff, agresif görünümlü olsa da sevgi dolu bir köpektir. Heyecanlıdır, atik ve hareketli yapıları vardır. Sahiplerine karşı çok bağlı ve sadıktır.

 • Sadık karakterleri ile tanınan bu köpekler, sahiplerinin sözünden çıkmayan ve emirlerini yerine getirmeyi görev edinen köpeklerdir.
 • Koruma içgüdüsü çok yüksektir. Bu nedenle yabancılara karşı oldukça mesafelidir.
 • Şehir yaşamına alışmaları zordur. İnsanlarla ve diğer hayvanlarla iletişimleri kuvvetli değildir.
 • Hayvanlara karşı tahammülü olmadığı için kavga etmeye meyillidir.
 • Çok dayanıklı ve mücadeleci bir yapıya sahiptir.
 • Çocuklarla yalnız kalması tavsiye edilmez.
 • Saldırgan olabilecekleri için dışarı çıkarken ağızlık kullanılması gerekmektedir.

American Staff Bakımı: American Staff, bakımına dikkat edilmesi gereken bir köpek olsa da bakımı için fazla efor sarf etmeniz gerekmez. Bu köpekleri sahiplendiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli etken eğitimleridir.

 • Tüyleri kısa ve parlaktır. Tüy bakımını haftada bir kez fırçalayarak yapabilirsiniz. Yıkarken köpek şampuanları kullanmamanız halinde tüyleri cansız görünebilir.
 • Beslenme düzenini protein ağırlıklı yapmanız gerekir. Kullandığınız mamaların yaşına uygun ve kaliteli olması önemlidir.
 • Eğitim verirken önceliğiniz itaat eğitimi olmalıdır. Sahibine itaat etmeye başladığında sözünden çıkmayan akıllı bir köpek olacaktır.
 • Tuvalet eğitimi, diş bakımı, tırnak bakımı gibi bakımlarının tümünü rutin köpek bakımı şeklinde yapabilirsiniz.
 • Yatkın olduğu hastalıklar; Alerji, Tiroid, Tümör ve Ataksi hastalıklarıdır.
 • Dayanıklı bir yapısı olduğu için hastalık belirtilerini fazla göstermeyebilir. Bu nedenle sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptırmalısınız.

American Staffordshire Teriyeri Tüy Döker Mi?

American Staffordshire, sahibine sadık ve koruma içgüdüsü yüksek olan köpeklerdir. İyi bir eğitim vermeniz halinde sözünüzden çıkmanız ve yanınızdan ayrılmak istemez. Bu köpekleri sahiplenecek kişilerin köpek bakımı ve eğitimi konusunda deneyimli olması önemlidir.

American Staffordshire evde bakılır mı: American Staff, evde bakmak için uygun bir mizaca sahiptir. Yabancı insanların ve hayvanların olmadığı ortamlarda havlama eğilimleri yoktur. Aynı zamanda sahibinin yanında saldırgan bir köpek değildir. Bu nedenle apartmanda besleyebilirsiniz. Egzersiz ihtiyaçları yüksektir. Günde 2-3 saat kadar dışarı çıkması gerekir.

American Staffordshire Tüy Bakımı: Amerikan Staff köpeklerin tüy renkleri; beyaz, kahverengi, siyah renklerde olabilir. Tüyleri kısa, parlak ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Tüy bakımı zor olan bir köpek olmadığı için orta düzeyde tüy dökerler. Tüylerini haftada bir kez fırçalayabilirsiniz. Bakımında dikkat etmeniz gereken etkenler kullandığınız ürünlerin kaliteli olmasıdır. Tüyleri kısa olduğu için derisini yıpratmayacak köpek şampuanları kullanmalısınız.

American Staffordshire Tüy Döker Mi: American Staff, orta düzeyde tüy döken bir köpek cinsidir. Ancak tüy bakımı yapmamanız halinde tüyleri daha çok dökülebilir ve cansız görünmeye başlar. Fazla tüy dökmemesi için tüylerini fırçalamayı ihtimal etmemelisiniz. Kullandığınız şampuanların kalitesiz olması daha fazla tüy dökmelerine neden olmaktadır. Seçtiğiniz ürünlerin köpek şampuanı olmasına dikkat etmelisiniz.

American Staffordshire Beslemek Yasak Mı?

American Staffordshire evde bakılır mı: American Staff beslemesi yasak olmayan bir köpektir ve evde bakılabilir. Bu köpekleri evde beslerken bakımında dikkat etmeniz gereken önemli etkenler vardır. American Staff, köpek eğitimi ve bakımı konusunda deneyimli olmayanlar için tavsiye edilen bir köpek cinsi değildir.

American Staff Bakımı: American Staff bakımı yaparken beslenme düzeni, uyku düzeni, tuvalet eğitimi gibi bakımlarını yapmak zor değildir. Sahiplendiğinizde öncelikle eğitimine dikkat etmelisiniz. İyi eğitilmediklerinde saldırgan olabilirler. Yabancılarla ve diğer hayvanlarla iletişimi iyi değildir.

American Staff Beslenme Düzeni: Bu köpekleri sahiplendiğinizde öncelikle veteriner hekimler tarafından sağlık kontrolleri yapılmalı ve yaşlarına uygun bir beslenme listesi alınmalıdır. Kaslı ve dayanıklı bir yapıları olduğu için protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir. Sindirim sistemleri zayıf olmadığı için evde hazırladığınız baharatsız yemekleri yedirebilirsiniz.

American Staff Nasıl Eğitilir: American Staff, saldırgan bir köpek ırkıdır. Eğitimine başlamanız için 8 hafta anne sütü emmesi ardından aşılarını tamamlaması gerekmektedir. 12 haftalık olduğunda eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Eğitim alırken bir kişiden komut almalı ve sahibini tanımalıdır. Otur, kalk, evet, hayır gibi komutlara kısa sürede alışırlar. Eğitim konusunda deneyiminiz varsa 10 gün içinde temel eğitimini verebilirsiniz. Pozitif olumlama eğitimi ile temel itaat eğitimlerini öğrenmesini kolaydır. Bu köpeklere eğitim verirken sabırlı olmanız önemlidir.

Amerikan Staff Kaç Tane Yavrular?

American Staff, akıllı ve sadık bir köpek ırkıdır. Koruma köpeği olarak kullanıldığı gibi evde beslemek için uygundur. American Staff hamile olduğunda hareketlerindeki değişimleri kısa sürede fark edebilirsiniz. Daha sakin ve sessiz olacaktır. Daha fazla uyur ve daha fazla yemek yerler. American Staff kaç yavru doğurur: American Staff 5-10 arasında yavru verir.

American Staff Yavru Bakımı: American Staff doğurduğunda yavruları ile fazla ilgilenmemeniz gerekir. Yavruları bir süre sadece annesinden ilgi görmelidir. Enfeksiyon hastalığına yatkın olabilecekleri için fazla dokunmamanız ve yabancıların yanında olmamasına dikkat etmelisiniz. Yavruları 8 hafta anne sütü emmelidir. Eğitim vermeye 12 haftalıkken başlayabilirsiniz.

Yavru American Staff Nasıl Beslenir: Yavru American Staff, 8 hafta anne sütü almalıdır. Anne sütü alamaması halinde veteriner eşliğinde beslenme düzeni oluşturmanız gerekir. Kullandığınız mamaların yavru köpekler için olması ve protein ağırlıklı olması önemlidir. Yavru köpeklere evde yapılan yemekleri vermemeniz daha sağlıklı olacaktır. Muz, yoğurt gibi besinleri evde verebilirsiniz.

Yavru American Staff Eve Nasıl Alışır: American Staff, sosyalleşme eğitimi almaya evde başlayacağı için eğitiminde çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Öncelikle ona ait bir kafes alabilirsiniz. Etrafında fazla insan olmaması önemlidir. Yemeği, suyu ve oyuncakları kafesin içinde olmalıdır. Kafes kapısını her zaman açık bırakmalı ve istediği zaman evi gezerek tanımasına yardımcı olmalısınız. Eve alışması ve eğitiminin başarılı olması için tek kişiden komut alması gerekir.

American Staff Kaç Yıl Yaşar?

American Staffordshire evde bakılır mı: American Staff, evde bakılması uygun olan bir köpek ırkıdır. American Staff ömrü ortalama 15 yıldır. Bakımına ve beslenme düzenine dikkat ettiğiniz sürece ömrü daha uzun olabilir.

American Staff, protein ağırlık beslenmelidir. Aşılarını 8 haftalıkken yaptırmalı, 12 haftalık olduktan sonra veteriner kontrolünde beslenme düzeni oluşturmalısınız. Bakımına dikkat ederek köpeğinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Amerikan Staff Kaç Ayda Doğurur?

American Staff, kızgınlık döneminden 9-10 gün sonra çiftleşerek gebe kalabilir. Hamile olduğunu tavırlarından, uyku ve beslenme düzeninin değişmesinden anlayabilirsiniz. Dayanıklı oldukları için hamilelik sürecinde zorlanmazlar.

American Staff doğumu ortalama 62-65 gün içerisinde olmaktadır. Doğum yaparken kanamasının çok olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Doğum yaptıktan sonra enfeksiyon kapmaması için yatağının temiz olması gerekir. Hijyenik bir ortamda doğum yapmasını ve yavrularını böyle bir ortamda büyütmesini sağlamalısınız.

Amerikan Staff Pitbul Mu?

American Staff, Pitbul ailesinin bir üyesi olsa da Pitbull değildir. Buldog ve Terrier köpeklerinin melezlenmesi sonucu ortaya çıkan bir köpek ırkıdır. Pitbul köpekleri ile karakterleri oldukça farklıdır.

American Staffordshire saldırgan bir köpek ırkı olsa da iyi eğitildiğinde saldırganlık eğilimleri azalmaktadır. Ancak yabancılara karşı her zaman mesafelidir. Hayvanlara ve yabancı insanlara karşı saldırgan olabilirler.

American Staffordshire Kaç TL?

American Staffordshire fiyatları, köpeklerin seceresine göre değişiklik göstermektedir. Bu köpeklerin eğitimleri, renkleri, seceresi gibi etkenlere göre fiyatları belirlenir. Fiyatları ortalama 1.000 TL ve 5.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Köpeğin sağlık durumu iyiyse fiyatları 7.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply