Alman Spaniel Ömrü Ne Kadar?

Alman Spaniel Ömrü Ne Kadar?

Alman Spaniel ömrü ne kadar; Güçlü çene yapısı ve fiziksel özellikleriyle arama kurtarma, kolluk kuvvetleri ve şov köpeği olarak iyi bir iş arkadaşı olan Alman Spaniel en az 9 yıl ve en fazla 18 yıla kadar yaşamaktadır. Siyah ve kahverengi tüyleriyle doğada iyi bir kamuflaj yapısına sahiptir.

Alman Spaniel Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Alman Spaniel kaç yaşına kadar yaşar; köpek yaşında sağlıklı bir Alman Spaniel ortalama olarak 65 ile 75 yaşına kadar yaşamaktadır. Gözleri ve burun yapısı sayesinde iyi bir avlayıcı olan köpek, sahibinden bağımsız da doğada mucizeler yaratabilecek kabiliyete sahiptir.  Köpek yaşının ilk 3 yılını 7 ile çarparak hesaplayabilirsiniz. Sonraki evrelerde her yıl 5 ile 3 ortalamasına göre çarpılara hesaplanmaktadır.

Sağlıklı bir Alman Spaniel, 18 yıla kadar yaşayabilecek, insan yaşına göre 85 yaşına kadar ilerleyebilen bir yaşa kadar ömrünü geçirebilecektir. Sağlıklı gelişimi için sportif aktivitelerde bulunması ve hareketli bir yaşam içinde yer alması gerekmektedir.

Alman Spaniel Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Alman Spaniel fiziksel özelliklerinin gelişimi 3. Yıldan sonra yavaşlamaya başlar. 5. Yılında artık büyümez sadece yeme ve sportif aktivitelerine göre kilo alıp verme şeklinde değişimler olur. Erkek Alman çoban köpeğinin fiziksel olarak 62,5 cm boy uzunluğu ve 35 ile 40 kg ağırlığı olacaktır.

Dişi Alman Spaniel fiziksel özellikleri ise ortalama 57,5 cm boyu, kilosu ise 22 ile 32 olarak ideal kabul edilir. Fiziksel olarak arkada bacak yapısı daha kaslı, ön patileri ise ağır ve pençeleme kabiliyetine sahiptir. Zeki ve eğitilebilir olmaları ise evcil olarak hayatımızda yer almasını sağlamıştır.

Alman Spaniel Kaç Yaşında Çiftleşir?

Alman Spaniel kaç yaşına kadar yaşar; Alman Spaniel sağlıklı bakımı ve sportif etkinliklere olan yatkınlığı önemsendiğinde, 18 yıla kadar yaşayabilecektir. Fiziksel olarak gelişimini 21 yaşından sonra tamamlar ve vücut hatlarında değişimler artık olmaz.

Dişi Alman Spaniel çiftleşme dönemi 12 ay ile 18 ay arasındadır. Erkek Alman Spaniel çiftleşme süresi ise 18. Ayda başlayacaktır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply