Satılık Tavşan Fiyatları ve İlanları Tavşan 2022 Fiyatları

Satılık Tavşan Fiyatları ve İlanları Tavşan 2024 Fiyatları

Tavşan fiyatları petshop, satılık tavşan, canlı yavru tavşan fiyatları ve sahibinden tavşan fiyatları nedir? İşte detaylar!

Yumuşacık dokusuyla kalpleri iyileştiren tavşanlar! Üstelik yürüyüşe çıkmaları gerekmez ve nadiren ses çıkarırlar. Yetiştirme ve bakım maliyeti, köpek ve kedilerin maliyetinden daha düşüktür. Tavşan fiyatları ise, satın alacağınız şehre, yetiştiriciye, tavşanın türüne, yaşına hatta kürk rengine göre değişecektir.

Hollanda Lop Tavşanı Fiyatı

Benzersiz iki tonlu renge sahiptir; adından da anlaşılacağı gibi, Hollanda’da ortaya çıkmıştır.
Tüm dünyada oldukça popüler olan bir ırk olduğundan benzer işaretlere sahip tavşanlar görebilirsiniz; ancak dikkat etmelisiniz bunların çoğu safkan değildir sadece Hollanda kanıyla karıştırılmıştır.
Gri özellikle popülerdir.
Boyutları yaklaşık 30 cm ve 1.8 kg’dır; bu oran eski tarihe sahip türler arasında minik sayılırdı, Hollanda Cücesi gibi daha küçük türler doğana kadar popülerliğini korudu. Hala dünyada en çok tercih edilen 10 çeşitten biridir

Hollanda Lop Tavşanı fiyatı melez olanlarda yarı yarıya daha düşüktür. Safkan olanlar daha sağlıklıdır ve ödediğiniz ücrete değecektir. Ortalama fiyatı 450 TL ile 600 TL arasında değişiyor.

Cüce Tavşan Fiyatı

Deney hayvanı olarak kullanıldıkları dönem 1960’larda kaldı. Artık kürk renkleri ile çok sevilen, nispeten küçük bedeni ile her eve neşe saçan bir evcil hayvan olmuştur.
Tavşanın cinsi, fiyatı etkileyen faktörlerden biridir. Çeşit ne kadar popüler olursa, ticareti o kadar pahalı olur.
Cüce Tavşan fiyatı, dünya genelinde Hollanda Lop Tavşanından yüzde eli daha düşüktür. Melezi ise 4’te 1’i fiyatındadır. Cüce tavşan fiyatları 2022-2023 yılında ortalama 300 TL ile 500 TL arasındadır.
Adı Hollanda Cüce Tavşanı olsa da aslında Polonya’da melezleştirilerek ortaya çıkarılmış bir ırktır. Kanında Hollanda lop tavşanından da DNA bulunmaktadır.

Safkan Hollanda Tavşanı Fiyatı

5 bin TL’ye kadar ulaşabilen sahiplendirme fiyatları bulunur. Eğer safkan değilse yarı fiyatına alabilirsiniz. Safkan Hollanda Tavşanı fiyatı şunlardan etkilenir;
Perakendeci seçimi; Satın alacağınız yetiştiriciye göre, yetiştiricinin bakım ve maliyetlerine göre fiyat yükselebilir ya da düşebilir.
Soy: Soy ağacının varlığının kanıtı fiyatı kesinlikle artırır. Ancak aslında bunun önemi yoktur, tavşanlar çok iyi bakılmadıkça hastalanır; bu yüzden soyundan gelebilecek sorunları bilmenize gerek yoktur. Yalnızca ona iyi bakmanız yeterlidir.
Yaşı; Ne kadar küçükse fiyatı da o kadar yüksek olacaktır

Ev Tavşanı Kaç TL

Ev tavşanı olarak kendinize çok özel hayvanlar seçebilirsiniz ama en sevimli olanları lop ve cüce tavşanlardır. Bunların bakım maliyetleri hemen hemen aynıdır. Sadece satın alırken belirli bir ücret farkı bulunur. 2.000 TL ile 3.000 TL arasında çok sağlıklı ve çok güzel bir ırk alabilirsiniz. Elbette 100 TL’den başlayanlar da vardır.
Tavşan sahiplendikten sonra katlanmanız gereken maliyetler;
⦁    Kafes
⦁    Uyuyacağı yer,
⦁    Tuvalet,
⦁    Tuvalet kumu,
⦁    Yemek ve su koymak için kaplar,
⦁    Güzel yemler….
Tavşanlar için özel olarak yapılmış olanlarından almak isterseniz Ev Tavşanı Kaç TL olacaktır merak ediyor musunuz?
1000 TL’lik bir tavşan sahiplendiğinizi varsayarsak, ilk anca ihtiyacı olarak her şey de size 1200 TL’ye mal olacaktır. Bunlar 2022’nin üçünü çeyreğinde bulunduğumuz zamanki fiyatlarıdır.

Yavru Tavşan Fiyatları

Yavru tavşan fiyatları, yetişkin olanlara oranla %40 daha fazladır. İlk aşamada tavşana gerekli olan yaşam ve beslenme malzemelerini aldıktan sonra bir yıl içinde size ne kadara mal olacak ona bakalım.
Tavşan yemi; En kalitelisinden alırsanız bir yılda 2.063 TL ödersiniz.
Tuvalet kumu; En fazla 800 TL yıllık maliyet ile karşılaşırsınız.
Ekstralar; vitaminler, yere serme otlar vs.; 1000 TL.
Yılda bir kez düzenli kontrol (kan testi + dışkı ve idrar testi;    yaklaşık 1000 TL.
Tavşanınız için ne kadar ödeme yapmak istediğiniz size kalmıştır. Ancak paha biçilemez olan özellikler de vardır!

⦁    Muhteşem açık tüyleri ile diğer hayvanlarda olmayan benzersiz bir desene sahiptir. Öyle ki üst ve alt gövde renkleri birbirinden farklıysa sanki bir ceket giymiş gibi görünür.

⦁    Sevimlidir; Vücut şekli ve yüzü yuvarlaktır. Bu samimi görünüm, kalıcı popülaritesinin nedenidir.
⦁    Sakin kişiliğe sahiplerdir.
⦁    Nazik ve ısırmayan birçok çocuğunuz olacak..
⦁    Bu yüzden ilk kez hayvan sahibi olacaksanız lop ya da cüce cinsleri sizin için uygun olacaktır.
⦁    Ancak bireysel karakterler erkek ve dişilere, bireylere ve üreme ortamlarına göre farklılık gösterir.
⦁    Hollanda tavşanları arasında iradeli olanlar, aktif olanlar, hassas olanlar ve rahat olanlar gibi küçük farklılıklar vardır.
İyi baktığınız sürece 10 yıl boyunca size arkadaşlık yapacak, yumuşacık, muhteşem güzellikte hayvanlar arıyorsanız tavşanlar ile tanışmak için acele etmelisiniz.

Yorum (Yok)

Leave a Reply