Sibirya Kurdu Sıcak İklimde Yaşar Mı? - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

Sibirya Kurdu Sıcak İklimde Yaşar Mı?

Sibirya kurdu, Sibirya’da kızak çekme, geyik sürülerini gütme amaçları ile kullanılmışlardır. Bekçi köpeği olan bu köpekler, 1905 yılında Alaska’ya götürülmüş ve zamanla dünyada tanınan popüler ırklardan biri olmuştur. Yani fiziksel olarak mavi gözleri, kabarık kürkü ile dikkat çeker. Ayrıca göz renkleri nadiren farklılık gösterir. Sibirya Kurdu Sıcak İklimde Yaşar Mı? Merak edilenlerin hepsi içerikte!

Sibirya Kurdu Nasıl Bir Köpek?

Sibirya’da yaşayan bu köpekler, yaşadıkları iklim koşullarından dolayı sıcak havayı hiç sevmezler. Husky (Sibirya kurdu) kaç derecede yaşar: Bu köpekler -60 dereceye kadar yaşayabilir. Sıcak havalarda yaşayabilir ancak sıcağı hiç sevmezler.

Fiziksel Özellikleri: Estetik ve asil görünümleri ile dikkat çeken Sibirya kurtları, 1900’lü yıllardan sonra popülerlik kazanan, kökeni çok eskilere dayanmayan bir köpektir.

 • Gözleri iri ve açık mavidir. Yani göz renkleri nadiren farklı renklerde olabilir.
 • Kulakları sivri ve orta boylardadır.
 • Burnu uzun, koyu renkli, kafası bedeni ile orantılı büyüklüktedir.
 • Bacakları orta boyutlarda olan bu köpekler, orta büyüklükte ırklardan biridir.
 • Tüy renkleri krem, beyaz, altın, kahve tonlarında olabilir.
 • Kürkleri kabarık, sık ve canlıdır. Yani yumuşak bir dokuya sahip olduğu için bakımlarına dikkat etmeniz gerekir.

Husky Karakteri: Aile köpeği olmak için uygun bir mizaca sahip olsa da eğitilmesi kolay değildir. Yani bu nedenle sahiplenecek kişilerin köpek eğitimi ve bakımı konusunda deneyimli olması gerekir. Ayrıca ilk kez köpek sahipleniyorsanız eğitimi için destek alabilirsiniz.

Köpek Irkı Özellikleri

 • Husky, başıboş yaşamayı seven bir köpektir. Sonuç olarak b yüzden yalnız bıraktığınızda kaybolma ihtimali yüksektir.
 • Zekidir, mantığına yatmayan komutları yerine getirmez. Yani rahat bir köpek olduğu için sahibinin sözünü her zaman dinlemeyebilir.
 • Eğitim verirken komutları anlaması ve tepki vermesi uzun sürmez.
 • Uyumlu köpeklerdir. Sonuç olarak aile ortamına kısa sürede uyum sağlar ancak evde yaşamaktan hoşlanmaz.
 • Çok hareketli, enerjik, oyun oynamayı seven bir yapısı vardır. Yani bu nedenle evde her zaman bir oyun arkadaşı olmalıdır.
 • Özgürlüklerine çok düşkünlerdir. Ayrıca evde uzun süre yalnız kaldıklarında sıkılırlar ve eşyaları kemirebilirler.
 • Kolay öğrenseler de onlara karşı her zaman sabırlı olmalısınız.
 • Çocuklarla arası çok iyi olduğu için aile köpeği olmaya yatkındır.
 • Sosyal bir yapıları olduğu için yabancı insanlara karşı mesafeli değillerdir. Sonuç olarak gereksiz saldırma ve havlama eğilimleri yoktur.
 • Haylaz köpekler oldukları içim apartman yaşamına uyum sağlamaları zordur. Yani onların mümkün olduğunda koşup oynayabileceği bir ortamda olması gerekir.
 • Yalnızlığı sevmedikleri gibi sahibinden ilgi görmek isteler. Yani uzun süre ilgisiz kaldığında sıkılır ve depresif tavırlar sergileyebilir.

Sibirya Kurdu Çocuklarla İyi Anlaşır Mı?

Sibirya kurdu özellikleri bakımından tam bir aile köpeğidir. Onların sevmediği ve uyum sağlayamayacağı tek nokta sıcak havalardır. Kürkleri çok kalın ve sık olduğu için sıcak havada bunalırlar. Soğuk havalarda koşmak, oyun oynamak, sosyalleşebileceği alanlara gitmekten keyif alırlar.

Sibirya kurdunun çocuklarla arası çok iyidir. İnatçı bir yapısı olsa da çocuklarla karşı çok sabırlı ve anlayışlıdır. Çocuklarla oyun arkadaşı olabilir ve evde baş başa kalmasında bir sakınca yoktur. Sibirya kurdu, sevecen yapısı ile girdiği birçok ortama uyum sağlar. Çocuk bakımı konusunda eğitim verdiğinizde yardımcı olabilir.

Sibirya Kurdu Neyi Çok Sever?

Sibirya kurdu, sevecen, neşeli, haylaz bir köpektir. Yaşadıkları iklimin şartlarına uygun şekilde kalın bir kürkü vardır. Bu nedenle sıcak havaya tahammülleri yoktur. Husky (Sibirya kurdu) kaç derecede yaşar: Bu köpekler -60 dereceye kadar yaşayabilirler. Köpeğinizin bunalmaması için sıcak havalarda dışarı çıkarmamanız daha sağlıklı olacaktır.

 • Sibirya kurdu karakteri başıboş yaşamayı çok seven ve haylaz bir karakterdir. Özgür kalmak, koşu yapmak, sosyalleşmek tam ona göredir.
 • Evde yalnız kalmayı sevmediği gibi uzun süre evde kalmaktan hiç hoşlanmaz. Onları günde en az 2-3 saat kadar dışarı çıkarmalısınız.
 • Çocuklarla arası çok iyidir ve oyun oynamayı severler.
 • Sibirya kurdu çok zeki olduğu için zekasını kullanacağı, mantığına uyan oyunlar oynamayı sever.
 • Ayrıca evde yaşamayı pek sevmediği için bu köpekleri bahçede beslemek daha uygun olabilir.

Husky Çok Tüy Döker Mi?

Husky, yılda iki kez tüy dökme mevsimi olduğu süre dışında fazla tüy döken bir köpek değildir. Fiziksel olarak dikkat çeken en belirgin özelliği kabarık kürküdür. Tüyleri sık, uzun ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Bu nedenle bakımına dikkat etmediğinizde daha fazla tüy dökebilirler. Tüy bakımını haftada 2 kez fırçalayarak yapabilirsiniz. Yıkarken kullandığınız şampuanların köpek şampuanları olması gerekir.

Sibirya Kurdu Hamile Dönemi

Sibirya kurdu, kanamasının başlamasından ortalama 10 gün sonra çiftleşmeye hazır hale gelir. Çiftleşmesini takip eden 60 gün içerisinde doğum yaparlar. Köpeklerde gebelik süreci zordur ve bu dönemde daha hassas olurlar. Köpeğiniz hamile kaldığında duygusal olacak, daha fazla uyuyacak ve daha fazla yemek yemek isteyecektir.

Köpeğinize hamileyken daha hassas davranmanız gerektiği gibi bu sürede evde uzun süre kalıp sıkılmasının önüne geçmelisiniz. Ona karşı daha hassas olmalı, gebelik sürecinde verdiğiniz besinlerin kaliteli olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Sibirya kurdu ilk doğumunda 1-2 yavru vermektedir. Ayrıca daha sonra yapacağı doğumlarda 5-6 yavru vermektedir. Sonuç olarak ilerleyen dönemlerde 14 yavru verme ihtimali de vardır. Yani doğum yaptığında yavrularının sağlıklı olması için odasının temiz olmasına dikkat etmeli, yavrularına mümkün olduğunda dokunmamalısınız.

Sibirya Kurdu Yaşam Süresi

Husky, Sibirya’da yetiştirilen, Ren geyiği sürülerini gütmek için kullanılan bir av köpeğidir. Yaşadıkları iklimin koşullarından dolayı kalın ve sık bir kürkü vardır. Husky (Sibirya kurdu) kaç derecede yaşar: Sibirya kurtları sıfırın altında 60 dereceye kadar yaşayabilirler. Yani kürkleri çok kalın olduğu için sıcak havaya tahammül edemezler.

Husky ömrü ortalama 12-15 yıldır. Ömrünün uzun olması için bakımına, sağlık kontrollerine ve beslenmesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca hassas köpekler olmasa da yatkın oldukları hastalıklar vardır. Yani bu nedenle sahiplendikten sonra sağlık kontrollerini yaptırmalısınız.

Sibirya Kurdu Sahibine Sadık Mı?

Sibirya kurtları, av köpeği olarak yetiştirilmişlerdir. Koruma tavırları olsa da başıboş yaşamayı sevdikleri için bekçi köpeği olamazlar. Karakter özellikleri bakımından aile köpeği olmaya çok uygun bir mizacı vardır. Eğitim verilmesi zor olabileceği için köpek bakımı konusunda deneyimli olmanız gerekir.

Husky sadık mı: Husky oldukça sadık bir köpektir. Sahibine ve ailesine çok bağlıdır. Ailesinden ilgi görme isterler. Bununla birlikte oyun oynama ve sosyalleşmeden keyif alırlar. Sahibinin sözünü her zaman dinleyen bir köpek değildir. Mantığına yatmayan komutları yerine getirmemektedir. Ailesine bağlı ve sadıktır. Ama haylaz olduğu için yalnız kaldığında başıboş davranmaktadır. Ve kaybolmaktadır.

Sibirya Kurdu Tüy Dökme Nedenleri

Husky, Sibirya’da yetiştirilen ve av köpeği olarak kullanılan bir köpektir. Husky (Sibirya kurdu) kaç derecede yaşar: Bu köpekler kalın bir kürke sahip olduğu için -60 dereceye kadar yaşayabilirler. Yani tüyleri uzun, kalın ve sık olduğu için fazla tüy dökebilirler. Sonuç olarak yılda 2 kez tüy dökme mevsimi vardır. Ayrıca bu dönem dışında tüy dökme eğilimi orta düzeydedir.

Husky tüy bakımı yaptığınız sürece fazla tüy dökmez. Yani tüylerini haftada 2 kez fırçalayabilirsiniz. Fazla yıkamak yerine aralıklarla kuru şampuan kullanabilirsiniz. Tüy bakımı yapmadığınızda tüyleri düğüm olur ve fazla dökülmektedir. Ayrıca sağlıklı görünümünü kaybetmemesi için bakım ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Yorum (Yok)

Leave a Reply