Schnauzer Hamilelik Süreci - Schnauzer Kaç Tane Doğurur? - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

Schnauzer Hamilelik Süreci – Schnauzer Kaç Tane Doğurur?

Almanya kökenli olan, zekâları ve güçlü kişilikleriyle tanınan Schnauzer ırkına sahip olmak isteyen hayvan severlerin merak ettiği konular arasında Schnauzer Kaç Tane Doğurur Sorusu yer alır. Schnauzer Hamilelik Süreci ile ilgili merak edilenler içerikte!

Almanca kısa sakal anlamına gelen Schnauzer köpek ırkı, 3 farklı türdedir.

 • Standart Schnauzer
 • Minyatür Schnauzer
 • Dev Schnauzer

Akıllı ve uyanık ifade sergileyen; uzun, düz tüyleri ve gür kaşlarıyla oldukça sevimli olan Schnauzer köpek, farklı tüy rengi ve çeşide sahiptir. Ailenize ve yaşam tarzınıza ayak uydurabilen bir Schnauzer için, birkaç önemli bilgiyi aklınızda tutmanızda yarar vardır.

Schnauzer İyi Bir Evcil Hayvan mıdır?

Bazı köpek ırkları, kendilerini sadece tek bir kişiye bağlıyor olsa da aile köpeği olarak mükemmel bir seçim olan Schnauzer köpekler, ailenizin tüm üyelerini sevecek ve takdir edecektir.

Oyunu oldukça severler ve bu oynak yapıları dolayısıyla özellikle standart Schnauzer, çocuklarınız için en ideal seçimlerden biridir. Bekçi köpeği olma özeliğiyle de hem sevdiklerinizi hem de evinizi mükemmel şekilde korurlar.

Aynı zamanda oldukça şakacı bir kişiliğe sahip olan Schnauzer; harika bir aile köpeği olurken, günümüzdeki en yakışıklı ve bıyıklı köpekler arasında yer alır.

Schnauzer Köpekleri Saldırgan mıdır?

Schnauzer kaç tane doğurur sorusunun karşılığında en az 3 en fazla 6 köpek doğurdukları bilinmektedir. Hamilelik dönemi ortalama 56 gün ile 70 gün arasındadır. Bunun yanında Schnauzer saldırgan mı sorusu da sıklıkla karşılaştığımız sorular arasında yer alır.

Her Schnauzer kendi bireysel özelliklere sahiptir ve bazı durumlarda agresif olabilirler. Bu yüzden erken yaşlarda sosyalleşmeleri sağlanır ve uygun eğitim verildiğinde, davranışsal sorunlar göstermeyecektir.

Tüm bunların yanında;

 • Kabalık göstermez ve aşırı agresif duruma gelmezler.
 • Ancak bölgeleri korumak için aşırı koruyucu olabilirler.
 • Tüm Schnauzer köpek türleri; önce ailelerini ve evlerini korur.

Doğuştan olan bazı eğitimleri yönetmeyi öğrenmek, aranızdaki bağı güçlendirmek için, sosyalleşmesini sağlamakla işe başlayabilirsiniz.

Schnauzer Havlar mı?

Bazı insanlar, Schnauzer havlayıp havlamadığı konusunda kafa karışıklığına sahip olur. Bazı insanlar, Schnauzer’in havlamadığına inanır ama aslında havlarlar. Yapılan bir araştırmada; türün çok çeşitli havlama sesine sahip olduğu bulunmaktadır.

Uluma ve havlamalar, Schnauzerlerin çıkarabildiği tek sestir. Diğer köpekler gibi havlamadıkları için, Schnauzerlerin havlamadığına inanılmaktadır.

Schnauzer Köpekleri Akıllı mı?

Schnauzer köpekleri akıllı mı sorusu, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Schnauzer’lar, dünyanın tüm köpek ırkları arasında, zeki köpek ırkı olarak, yedinci sırada yer alıyor.

Zekiliğinin yanı sıra, oldukça popüler bir köpek olan Schnauzer’lar; çevresine ve kişiliğine göre değişmektedir. Çoğunlukla sahibini memnun etmek için, çok çalışırlar. Zeki ve sosyal köpekler olarak yetiştirilmektedir.

Schnauzer Köpeğin Maliyeti Nedir?

Schnauzer kaç tane doğurur konusunda köpek severler, 3 ila 6 yavruya sahip olabilir. Bunun yanında bir Schnauzer köpeğin maliyeti de merak konusudur. 15 ila 18 yıl arasında ömürleri olan Schnauzer köpek maliyeti, ortalama 1000 dolar ile 3bin dolar arasında değişir.

Bir Schnauzer köpeğin maliyeti; yetiştiricisine, coğrafi konumuna, yaşına, safkan olup olmadığına göre değişir. Saygın bir yetiştiriciden, Schnauzer yavru köpek fiyatı, ortalama 500 dolar ile 800 dolar arasında değişebilir.

 • Bir barınaktan sahiplenme maliyeti değişir. Ortalama 300 dolar ile 400 dolar arasındadır.
 • Damızlık bir Schnauzer 600 dolar ile 3bin dolar arasındadır.

Bu fiyatların dışında; ilk günden itibaren 80 dolar ile 155 dolar arasında, ilk günden itibaren sağlanması gereken ihtiyaçlarına para verilir. Aylık ihtiyaçları için; 820 dolar ile 1235 dolar harcanabilir.

Sağlık hizmetleri için aylık 790 dolar ile 1130 dolar gibi bir ücret düşerken; gıda harcamaları için, aylık 70 dolar ile 100 dolar gibi bir maliyeti hazırlamanız gerekir. Bakımı için ayda 400 dolar ile 480 dolar harcarken; veteriner kontrolleri için, ayda 300 dolar ile 500 dolar harcama yapabilirsiniz.

Schnauzer Küçük Cins Köpek midir?

Almanya kökenli Schnauzer köpek, aile köpeği olarak idealdir. Bunun yanında 3 farklı türü var. Kendilerine özgü bıyık ve sakallarıyla oldukça şirindirler. Küçük cins olmalarına rağmen, çocuklar için mükemmel oyun arkadaşları olur.

 • Standart Schnauzer: Orta boy köpektir. Kemirgenleri yakalamak, çiftlik hayvanlarını ve aileyi korumak için yetiştirilir. Güçlü, kararlı ve bağımsız olmalarının yanında, zeki ve inatçı olabilirler. Sadık ve koruyucu yapıları vardır. Bekçilik yetenekleri dolayısıyla, davetsiz misafirlere saldırgan davranabilirler. Doğru eğitim ve sosyalleşme ile, sevecen ve iyi bir aile üyesi olurlar.
 • Dev Schnauzer: Mükemmel vücut yapısına sahiptirler. Cesur olmasının yanında, sadakati yüksek seviyededir. Davetsiz misafirlere tahammülü yoktur. Askeri ve polis köpeği olarak kullanılırlar. Kaslı ve sakallı çeneleri, dik boyları ile korkutucu olabilirler. Aynı cins köpek ya da yabancılara karşı agresif ve baskın karakter olarak kendilerini gösterirler. İçgüdüleri mükemmel gelişmiştir. Çiftlikleri, aileleri, evleri korusalar da tehlikeli olmak için yetiştirilmeyen dev Schnauzer; oldukça sevecen ve ailelerle aralarında sıkı bir bağ kurulmaktadır.
 • Minyatür Schnauzer: Schnauzer ırkının, en yeni türü olarak yetiştirilmektedir. Vücut yapıları küçüktür. Küçük, teriyer benzeri affenpincsher ile standart Schnauzer melezidir.  Genetik olarak minyatür Schnauzer köpekler; teriyer olmamakla birlikte, aynı işlevlere sahip olduğu için, teriyer olarak adlandırılırlar. Sonuç olarak içgüdüleri kuvvetli olmakla birlikte; havlamaya ve küçük hayvanları kovalamaya kadar işi götürebilirler.

Tüm bunların ışığında Schnauzer köpek ırkı, türlerine göre küçük, standart ve büyük boylardadır. Ailenize ve yaşam tarzınıza uygun olan bir tanesi evlat olarak hayatınıza katabilir ve çocuklarınıza iyi bir oyun arkadaşı ve koruyucu bulabilirsiniz.

Schnauzer Diğer Hayvanlarla İyi Geçinir mi?

Schnauzer kaç tane doğurur konusunda araştırma yapan hayvan severeler, bu ırkın 3 ila 6 yavru sahibi olabileceğini bilir. Aynı zamanda birçok köpek sahibi, evcil hayvanlarının diğer hayvanlarla anlaşıp anlaşamadığını merak ediyor.

Evcil hayvanlar; diğer hayvanlarla etkileşime girmelerine izin verilmediğinde, çok fazla kargaşaya neden olur. Ancak zamana ve kaynaklara sahip olanlar için, diğer hayvanlarla sosyalleşmelerine izin verme, buna değer olur. Yani bu özellikle sosyal etkileşim becerileri ile tanınan ırklar için geçerlidir. Böyle bir cins ise Schnauzer ırkıdır.

Schnauzer ırkı, güçlü yapıya sahip, mükemmel bekçi köpekleridir. Ancak bu güçlü yapıya sahip olmaları, saldırganlıklarının yüksek derecede olduğunu göstermez. Ayrıca bölgesel olarak; küçük hayvanları avlamak için içgüdülerini çalıştırırlar ve kendilerine son derece güvenli köpeklerdir.

İster minyatür ister standart ya da ister dev Schnauzer olsun; mizaç olarak birbirlerinden farklıdırlar. Ancak iyi bir eğitim ve sosyalleşme ile, diğer hayvanlara da sevgi gösterebilirler.

Evinizde bir kedi varsa ve bir Schnauzer ile arkadaş olmasını istiyorsanız; bazı potansiyel zorlukları aşmanız gerek. Yani yetişkin bir Schnauzer ile yavru bir kedinin yalnız başlarına bırakılmaması, eğitim ve sosyalleşme ile birbirlerine alıştırılabilecekleri unutulmamalıdır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply