Rottweiler Ömrü Ne Kadar

Rottweiler Ömrü Ne Kadar

Alman bekçi ve koruma köpeği ırkı olan Rottweiler adını Almanya’nın Rottweil Kasabası’ndan almakta. Geçmişi Roma İmparatorluğu’na kadar dayanan ırk, 20 yüzyıldan itibaren polis teşkilatında kullanılmaya başlandı.

Rottweiler Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Rottweiler birçok safkan köpek ırkına göre daha kısa yaşam süresine sahiptir. Rottweiler ömrü ne kadar; sağlıklı bir Rottweiler yaşam süresi yaklaşık 8-9 yıldır.

KİME tarafından yapılan yaşam süresi araştırma çalışmasında bazı köpeklerin neden daha uzun yaşadığının direkt olarak sağlıkla alakalı olduğunu görüldü. Ciddi bir hastalık teşhisi olmayan köpeklerin sağlıklı bir şekilde 9 yaşına kadar yaşadığı bilinmektedir.

Aynı zamanda yapılan çalışma 6 yaşına kadar kısırlaştırılmadan kalan köpeklerde uzun bir yaşam süresi olduğu ortaya çıkmaktadır. Japonya’da yapılan başka bir araştırmaya göre ise Rottweiler köpek ırkının 12,5 yıl yaşadığı veriler ile ispatlanmaktadır, tüm araştırmalara rağmen klinik olarak ölüm yaşı 8 ila 9 arasındadır.

Rottweiler Kaç Yaşına Kadar Büyür

Standart boy ve ağırlığa ulaştığında tamamen büyümüş olarak kabul edilen Rottweiler kaç yaşına kadar yaşar sorusu ne zaman yetişkin olduğu ile birlikte sorulur. Tam anlamı ile yetişkin bir erkek Rottweiler 24 ile 27 cm, dişi Rottweiler 22 ile 25 cm boya sahiptir.

Erkekler yaklaşık 110 kilogram kadınlar ise 92 kilogramdır, boylarının yüzde 75’ine 6 aylıkken ulaşır, 1 ila 2 yaşı arasına geldiğinde tam boya ulaşmış olur. Yetişkin ağırlığını 18 aylık olana kadar elde edemez çoğu zaman bu süreç 2 yaşına kadar uzar.

Rottweiler Kaç Yaşında Çiftleşir

Birçok insan hayvan üretimini heyecan verici ve karlı bir iş olduğunu düşünür ancak köpek üretimi zahmetli ve çoğu zaman üzüntü vericidir. Rottweiler kaç yaşına kadar yaşar üretim gerçekleştirmek için en önemli soruların başında yer alır.

Sağlıklı köpekler 8 ila 10 yaşına kadar cinsel olarak faal ve verimlidir, bu süreç içerisinde erkek köpek her zaman çiftleşmeye hazırdır. Dişi Rottweiler cinsinde ilk kızgınlık dönemi genellikle 7 aylık olduğunu da görülür, ilerleyen yaşa kadar her 6 ayda bir kez yaşanır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply