Pointer Ömrü Ne Kadar?

Pointer Ömrü Ne Kadar?

Pointer köpekler özellikle simetrik yüz yapıları ile dikkat çeken, oldukça sevimli görünümlü bir köpektir. Kaslı yapısı nedeni ile güçlü bir yapıya sahiptir. Genellikle tüyleri benekli modellerdedir. Siyah, beyaz, kahverengi ya da bu renklerin karışımında tüylere sahip olabilirler.

Pointer ömrü ne kadar; bu köpekler birçok köpek ırkından daha uzun yaşayarak 12 ila 17 yıl hayatta kalabilirler. Hareketi seven bu köpeklerin bakımları ve sağlığı için günlük olarak yeterince egzersiz yapması önemlidir. Aksi takdirde bu köpeklerse fiziki ya da mental problemler oluşabilir.

Pointer Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Pointer kaç yaşına kadar yaşar; bu köpekler insan yılı üzerinden hesaplanır ise 17 yaşına kadar yaşayabilirler. Ancak köpeklerin gelişimleri insanlardan farklı olduğu için köpek yaşının doğrudan insan yılı ile hesaplanması mümkün değildir.

Köpeğinizin uzun yıllar boyunca sizinle yaşamasını istiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Köpeğinizin aşılarının tam ve zamanında yapılması, doğru içerikler ile beslenmesi, gün içerisinde ihtiyacı kadar hareket etmesi ve belirli aralıklar ile veteriner ziyaretlerinin düzenlenmesi bu dikkat edilecek noktaların en önemlileridir.

Pointer Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Pointer köpekler doğduktan sonraki ilk bir yıl içerisinde hızlı bir gelişim gösterirler. Bir buçuk yaşından itibaren ise köpeğiniz artık maksimum büyüklüğüne ulaşmış olacaktır. Yetişkin erkekler 56 – 70 cm uzunluğa, 18 – 34 kg ağırlığa ulaşırlar. Dişi yetişkin köpekler ise 53 – 66 cm uzunluğa ve 16 – 30 kg ağırlığa ulaşırlar.

Pointer ne kadar yaşar; bu köpeklerin doğru bir bakım ile 17 ve daha fazla yıl yaşaması mümkündür. Sağlıklı ve çevik yapılarının yanında genetik ve çevresel faktörler bu sürenin uzalması ya da kısalması için ortam oluşturur.

Pointer Kaç Yaşında Çiftleşir?

Pointer köpeğinizi çiftleştirmek istiyorsanız tercih edeceğiniz yaş 1,5 – 2 yaş olmalıdır. Köpeğiniz bu dönemde tüm gelişimini tamamladığı için yeni bir yavru edinmeye hazır hale gelmiş olacaktır. Bunun yanında köpeğinizi çiftleştirmek istediğiniz dönemde köpeğinizin kızgınlık olarak isimlendirilen dönemde bulunuyor olması gerekir. Aksi takdirde köpeğiniz ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz.

Yorum (Yok)

Leave a Reply