Pinscher Ömrü Ne Kadar

Pinscher Ömrü Ne Kadar

Dünyanın en küçük köpek cinsleri arasında yer alan Pinscher, dobermana benzer. Renkleri black & rust, stag red, siyah ve bronz, chocolate & tan, chocolate & rust, kırmızı olan köpek ırkı Almanya menşelidir.

Pinscher Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Bütün köpek cinslerinin de olduğu gibi ortalama ömrü 12 ile 15 yıl arasında değişen Pinscher, birçok sağlık sorununa karşı yatkınlık gösterir. Pinscher ömrü ne kadar sorusunu öğrenebilmek için öncelikli olarak ırkının yatkın olduğu hastalıklar arasında hangileri olduğunu bilmek önem kazanır.

Hipotiroidizm, legg-perthes hastalığı ile progresif retinal atropi en sık rastlanan hastalıklar arasındadır. Köpeğin beslenme düzeni, düzenli olarak aldığı takviye gıdalar ve vitaminler ile ne kadar sağlıklı olduğu yaşam süresini etkiler.

Böylelikle ortalama ömürlerinden daha uzun süre yaşamaları söz konusudur bir köpeğin uzun ömürlü olmasındaki en önemli etken gösterilen ilgi ve alakadır. Kırma köpeklerin safkan köpeklere göre daha fazla yaşadığı bilinen bir gerçektir çünkü iyi bir bağışıklık sistemine sahiptir.

Pinscher Kaç Yaşına Kadar Büyür

1600’lü yıllardan bu yana varlığını sürdüren Pinscher ne kadar yaşar bellidir aynı zamanda fiziksel özellikleri içerisinde olan ağırlıkları gerek erkeklerde gerekse dişiler de 4 ile 6 kilogram arasında değişmektedir.

Irk boyutu olarak oyuncak şeklinde adlandırılan Pinscher, yüksekliği erkeklerde 25 ila 30 cm, dişilerde 25 ila 28 cm arasındadır.  Genellikle kahverengi ve siyah renklerde olan hayvanın üzerinde doberman cinsinde olduğu leke ve desenler bulunmaktadır.

Pinscher Kaç Yaşında Çiftleşir

Her köpek cinsinde cinsel olgunluk farklı zamanlarda yaşanır o yüzden Pinscher kaç yaşına kadar yaşar sorusu ile birlikte kesinlikle çiftleştirilme süreci hakkında da bilgi sahibi olmak gereklidir.

Dişilerde ortalama olarak cinsel olgunluğa erişme süreci 6 aydan sonra gerçekleşir, küçük ırk olan Pinscher köpeklerinin 12 ila 18 aylık döneminde çiftleştirilmesi güvenli olarak nitelendirilir.

Cinsel erişkinliğe varmadan birleşmeye zorlanması yaşamı boyunca fiziksel sorunlara neden olacak şekilde zararlıdır. Çiftleşme döneminde belirleyici olan dişidir ve yılda 2 kez kızgınlık dönemine girer. Dönem içerisinde hem fiziksel hem de davranış anlamında bazı değişiklikler fark edilir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply