Neapolitan Mastiff Ömrü Ne Kadar?

Neapolitan Mastiff Ömrü Ne Kadar?

Neapolitan Mastiff köpekler sarkık ve kalın derili, kısa tüylü ve inatçı köpek türlerinden biridir. Sevimli ve ilginç görünümlerinin yanında dominant ve korkusuz bir yapıya sahiptir. Bu köpek türü evde beslenmek isteniyor ise küçüklüğünden itibaren mutlaka eğitilmelidir.

Neapolitan Mastiff ömrü ne kadar; bu köpekler ortalama olarak 8 ila 10 yıl yaşarlar. Genel köpek ömrü ile karşılaştırıldığında birkaç yıl daha kısa yaşadıkları gözlemlenebilir. Ancak doğru bir bakım ile bu sürenin uzatılması mümkündür.

Neapolitan Mastiff Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Neapolitan Mastiff kaç yaşına kadar yaşar; köpeğiniz insan yılı ile ortalama olarak 10 yaşına ulaşacaktır. Ancak köpeklerin gelişimi insanlardaki gibi değildir. Örneğin bir köpek ilk yaşını daha insan yılı yaşını doldurmadan tamamlamamış olacaktır.

Köpeğinizin uzun yıllar boyunca sağlıkla sizinle yaşamasını istiyorsanız köpeğinizin bakımına son derece özen göstermelisiniz. Günlük olarak aktif olmasını sağlamalı, bol bol egzersiz yaptırmalısınız. Bunun yanında köpeğinizin aşılarını yavruluğundan itibaren ihmal etmemelisiniz. Köpeğinizin besin ve ilgi ihtiyaçlarını bilerek bunları mutlaka eksiksiz karşılamalısınız.

Neapolitan Mastiff Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Neapolitan Mastiff köpek cinsi yavruluk döneminde orta boy bir köpektir. Ancak gelişimini ilk bir buçuk yıl içerisinde tamamlayarak maksimum boyutlarına ulaşır. Bir buçuk yaşından sonra erkek köpekler 63 – 77 cm uzunluğa, 60 – 70 kg kiloya ulaşır. Dişi köpeklerde ise bu durum 58 – 70 cm boy, 50 – 60 kg kilo olarak görülür.

İyi bir bakım ile Neapolitan Mastiff ne kadar yaşar; büyük ırk bu köpeğiniz ortalama olarak 10 yıl yaşayacaktır. Çevresel faktörlerin etkisi kadar genetik faktörler nedeni ile de bu sürenin daha uzun ya da kısa olması beklenen bir durum olmalıdır.

Neapolitan Mastiff Kaç Yaşında Çiftleşir?

Köpeğinizi çiftleştirmek istiyorsanız ilk olarak köpeğinizin bir buçuk yaşına kadar gelmesini beklemelisiniz. Köpekler bu bir buçuk yıl içerisinde gelişimlerini tamamladıkları için çiftleşmeye hazır hale geleceklerdir. Bir buçuk yaşından küçük köpeklerin çiftleşmesi ya da çiftleştikten sonra hamile kalması onlar için sağlık problemlerine neden oluşturabilme potansiyeli olacaktır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply