Morkie Ömrü Ne Kadar

Morkie Ömrü Ne Kadar

Minyatür bir ırk olan Morkie, safkan Malta ve Yorkshire Terrier arasında bulunan bir melez hayvan cinsidir. Her iki ırkın olağanüstü özelliklerini taşımaktadır çok iyi bir aile köpeğidir.

Morkie Kaç Yaşına Kadar Yaşar

İnanılmaz derecede sağlıklı bir köpek ırkı olan Morkie, iyi bakılması halinde 17 yıla kadar yaşar. Morkie ömrü ne kadar sorusunun net cevabı ise 13 ila 15 yıl arasında değişmektedir.

Ancak çoğu zaman katarakt ve glokom durumları ile karşılaşılabilir aynı zamanda trakeal çökme ve ters hapşırmada endişe vermektedir. Sağlıklı bir süreç geçirebilmeleri için doğru aşılama uygulanmalı, pire ve solucan tedavilerine önem verilmelidir.

Yaşam beklentileri Malta ve Yorkie ırklarının ortalamalarındadır ancak çapraz olarak yetiştirilen ırk olmalarından dolayı biraz daha uzun yaşama şansları bulunmaktadır.

Morkie Kaç Yaşına Kadar Büyür

Yeteri kadar hareket ettirilmesi ve oyuncakları olduğu sürece apartman hayatı için en uygun köpek ırklarından olan Morkie kaç yaşına kadar yaşar ve bakımı nasıl yapılmalı sahiplenilmeden önce kesinlikle araştırılması gereken konular arasındadır.

Irk olarak küçük olmasından dolayı erkeklerde yükseklik 16 ila 20 cm arasında iken dişilerde bu oran 15 cm ile 20 cm arasında değişmektedir. 12 ile 15 yıl arasında ortalama yaşam sürecine sahip olan hayvan ırkında ağırlık hem dişi hem erkekte 2 ila 7 kilogram arasında değişir.

Yorkshire Terrier ve Maltese Terrier ırklarının istenmeyen özelliklerinden arındırılmış olarak üretilen Morkie, son derece dost canlısı ve oldukça iyi bir partnerdir.

Morkie Kaç Yaşında Çiftleşir

Morkie tüm Terrier köpekler de olduğu gibi ortalama 6 ila 8 aylık süreçte cinsel olgunluğa ulaşır. Morkie ne kadar yaşar her zaman merak edilmiştir yaşam süreci ortalama 12 ila 15 yıl arasındadır.

Tüm terrier Maltese cinsi köpeklerde olduğu gibi çiftleşme konusunda herhangi bir özel durum yoktur ancak bazı köpekler çiftleşmede insan yardımı almak zorunda kalır.

Hamilelik sürecinden önce normal düzeyde ısı döngüsüne sahip olan dişilerin çiftleştirilmesine izin vermek doğru bir adımdır çünkü ergenlik dönemine girdiğinde ısı döngüsü meydana gelir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply