Lhasa Apso Ömrü Ne Kadar? - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

Lhasa Apso Ömrü Ne Kadar?

Lhasa Apso, oldukça oyuncu ve akıllı bir köpek türüdür. Enerjisi ve korkusuz davranışları ile evinizin neşesi haline gelebilir. Ancak köpeğinizin bu davranışlarından korkmamanız gerekir çünkü bu köpekler oldukça arkadaş canlısıdır.  Lhasa Apso ömrü ne kadar; bu köpekler 12 ila 14 yıl yaşayabilirler. Küçük köpek ırkı olarak bilinen oldukça asil görünümünün yanında normal köpek ömrüne oranla daha uzun yaşamları vardır.

Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Lhasa Apso, oldukça ilginç ve yumuşak tüy yapısı ile bilinirler. Yavruluk döneminde kısa tüylere sahip olan bu köpekler, yetişkinlik dönemlerinde normalden uzun ve bakımlı tüylere sahiptirler.

Bu köpeklerin yaşamı için gösterilen bakım şekli çok önemlidir. Köpeğinizin uzun ömürlü bir şekilde yaşaması için aşılarını tam yaptırmanız, ayda en az 1 kere veteriner ziyareti gerçekleştirmeniz, doğru besinler ile beslemeniz ve mutlaka gün içerisinde yeterince egzersiz yapmasını sağlamalısınız.

Lhasa Apso kaç yaşına kadar yaşar; bu köpekler insan yılı ile 14 yaşına kadar yaşayabilir. Köpek yaşı ile insan yaşı birbirinden farklıdır. Tahminen köpeğinizin insan yılı yaşını 7 ile çarparak kaç yaşında olduğunu bulabilirsiniz.

Lhasa Apso Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Lhasa Apso ne kadar yaşar; bu köpekler iyi bir bakım ile 14 yıl yaşarlar. Ancak bu yaşamın 1 buçuk yılı gelişim dönemine aittir.

Lhasa Apso köpekler yavruluk dönemlerinde küçük boyutlara sahiptirler. 1 buçuk yaşına ulaştıklarında ise gelişimlerini tamamlayarak 25 ila 28 cm uzunluğuna ulaşırlar. Bu köpek ırkı küçük ırk olduğu için maksimum 30 cm uzunluktan uzun olmayacaktır. Yetişkinlik dönemlerinde ise 5 ila 8 kg ağırlığa ulaşırlar.

Lhasa Apso Kaç Yaşında Çiftleşir?

Lhasa Apso köpeğinizi çiftleştirerek yavru sahibi olmak istiyorsanız köpeğinizi doğru zamanda çiftleştirmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde köpeğinize zarar vermektedir. Ayrıca köpeğinizin çiftleşmeden korkmasını sağlar.

Köpeklerin uygun çiftleşme zamanları 4. Kızgınlık dönemleri yani 1 buçuk yaşından sonraki dönemdir. Bu dönemde köpeğiniz kızgınlık belirtileri göstermeye başladıktan bir iki gün sonra köpeğinizi çiftleştirerek yavrulamasını elde edebilirsiniz. Sonuç olarak köpeğinizi mutlaka düzenli olarak veterinere götürmeniz gerek. Yani yavruluktan itibaren aşılarını yaptırmanız da yarar var. Ayrıca köpek ırkı ile ilgili merak edilenlerin tümü içerikte yer alıyor.

Yorum (Yok)

Leave a Reply