Köpekler İçin Tuvalet Kokusu

Köpekler İçin Tuvalet Kokusu

Yeni bir köpek yavrusunu evinize almanızın çok eğlenceli deneyimler yaşamanıza kapı açacağına şüphe yoktur. Bu köpekler sizi çok sevecektir, siz onların tüm dünyası olacaksınızdır ve gerçekten çoğu zaman sadece mutlu ve eğlenceli anılar paylaşacaksınız ancak tuvalet eğitimi bu anlardan biri olmak yerine bir an önce tamamlamak istediğiniz bir süreç olabilir bu çok doğaldır çünkü tuvalet eğitimi mutlu ve eğlenceli geçen gerçekten ama gerçekten çok az köpek vardır.

Aldığınız köpek yavrusunun cinsi ne olursa olsun, tuvalet eğitimi sırasında bazı kazalar meydana gelecektir. Bu durumda köpek yavrusu sahiplerinin söz konusu kazaları nasıl temizleyeceklerini (hem lekeleri hem de köpek idrar kokusunu) bilmeleri gerektiği anlamına gelir. Kaçınılmaz bir tuvalet kazası meydana geldiğinde ve kendinizi köpeğinizin ardından temizlik yaparken bulabilirsiniz bunun sebebi köpeğinizin yüzeyde hiçbir koku almaması ve bu sebeple de bir daha oraya tuvaletini yapmamasıdır işte köpekler için tuvalet kokusu bu noktada işleme girer; köpeklerin tuvalet kokusu aldıkları yere tuvaletlerini yapma eğilimleri olduğu için tuvalet eğitiminde kullanabilecek tuvalet kokusu içeren bazı kokular üretilmiştir.

Tuvalet Eğitiminde Bir Kolaylaştırıcı: Koku

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tuvalet kokusu köpekleri tuvalet yapmaya iten bir etmendir, yavruyu dışarıda hep aynı noktaya götürmek ve bu esnada ona yardımcı olabilecek tanıdık bir koku kullanmak tuvaletini yapması için tatlı köpek dostunuza sinyal verir işte köpekler için tuvalet kokusu bu sebeple önemlidir; tuvalet yerini her ziyarete gittiklerinde söz konusu olan yerde ne yapmaları gerektiğini anlamalarına gerçekten çok yardımcı olacaktır ve bunu kolaylıkla yapacaklardır.

Buna ek olarak söz konusu spreylerin sizi rahatsız edecek bir kokusu olup olmadığını merak ediyorsanız bu konuda endişelenmenize gerek yok, spreyin sizi rahatsız edecek bir kokusu yoktur.

Köpeklerde Tuvalet Eğitim Spreyi Faydaları

Köpeklerde tuvalet eğitimi oldukça sabır isteyen bir süreç olabilir, köpeğinizi tuvaleti gelmiş olabileceğini düşünerek dışarı çıkarttığınızda beklediğinizden çok daha uzun süre yürümeniz gerekebilir işte bu süreyi kısaltacak köpeklerde tuvalet eğitim spreyinin faydaları:

  • Köpekler için tuvalet kokusu, her yaştan yavrunun ve yetişkin köpeğin tuvalet eğitimine yardımcı olur, tüm ürünler her yaş ve her ırk için gayet uygundur.
  • Köpeklerin tuvaletini yapması için tasarlanmış olan söz konusu koku, köpekleri ürünün püskürtüldüğü her yerde tuvaletlerini yapmaya teşvik edecektir. (Ürünün ne denli işe yarayabileceği hayal etmek adına eğer varsa şu zamanları düşünebilirsiniz; köpeğiniz istemediğiniz, uygun olmayan bir yere tuvaletini yaptığında bu kokuyu ortadan kaldırmadığınızda nasıl o yeri kendi tuvaleti haline getirip sürekli oraya tuvaletini yaptığını hatırlayın.)
  • Spreyi sadece köpeğinizin tuvalet işlemi için uygun gördüğünüz belirlenmiş alanlara uygulamanız oldukça yeterlidir.
  • 12 haftalıktan küçük olan köpekler mesaneleri gelişmediği için tuvalet eğitimine yanıt vermeyebilir ve bu süreç sizin için zorlu olabilir ancak köpekler için bir tuvalet pedi alıp, köpeklerde tuvalet eğitim spreyini bu tuvalet pedine sıkarak tuvaletlerini uygun bir yere yapmalarını sağlayabilirsiniz çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi köpekler içgüdüsel olarak tuvalet kokusunu aldıkları yere tuvaletlerini yapma eğilimindedir.
  • Pek çok farklı alan için uygundur; örneğin, açık alanlar, suni çim ve köpek pedleri tüm alanlar için uygun bir spreydir.

Köpeklerde Tuvalet Eğitim Spreyi Nasıl Çalışır

Bu “sihirli” olarak anılabilecek sprey köpeğinizin tuvalet zamanında tercih etmesini istediğiniz yere yönlendirecek ve böylece ev içi kazalarını daha gerçekleşmeden önlemeye yardımcı olacaktır. Tuvalet eğitimini göz korkutan zorluğundan adeta bir kurtarıcı gibi kurtarır bu spreyler.

Spreyden gelen ve köpeğinize tuvaletini yaptırmak konusunda yardımcı olmak amacıyla tasarlanacak koku köpeklerinizi seçtiğiniz alana yönlendirecek ve hayvan idrarının kokusunu taklit edecek şekilde tasarlanmıştır. Hem sizin için hem de evcil hayvanınız için bu süreci kolaylaştırmak için dışarıdaki çimlere veya köpeğinizin evdeki tuvalet pedine söz konusu spreyi uygulayabilirsiniz.

Köpeklerde Tuvalet Eğitim Spreyi Güvenilir Mi?

Dört ayaklı dostunun sağlığını ve eğitimini bu denli düşünen sizler için tuvalet eğitim spreyinin köpekler adına güvenilir olup olmadığını merak etmeniz gayet normaldir; ancak içiniz son derece doğal olsun bu sprey hem köpeğiniz hem de çevre için son derece zararsız ve güvenilir bir üründür. Köpeğinizin tuvalet eğitiminde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz köpek tuvalet eğitim kokuları, köpeğinizin tuvalet eğitimine daha çabuk adapte olmasını sağlayarak köpeğinizin ve dolayısıyla sizin yaşam kalitenizi arttıracaktır.

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Sprey Fiyatları

Köpekler için kullanabileceğiniz tuvalet kokusunun ne denli işinizi kolaylaştırabileceğini fark ettiğiniz için bu spreylerden birini edinmeyi aklınıza koymuş olabilirsiniz ve doğal olarak söz konusu spreyin fiyatını merak edebilirsiniz, şansınıza bu spreylerin oldukça ekonomik versiyonlarını bulmanız mümkündür. Köpekler için tuvalet kokusu fiyatları günümüzde (2022), 20TL ila 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 24- 35TL’ye varan fiyatlarda gayet iyi performans sergileyecek bir köpek tuvalet eğitim spreyi bulabilirsiniz. Köpeklerin dışarda tuvalet eğitimi masrafsız bir eğitim olduğu için tek masraf bu sprey için yapılacaktır

Yorum (Yok)

Leave a Reply