Köpek İsimleri

Köpek İsimleri

En popüler köpek isimleri listesinden, yavru köpeğiniz için en ideal isimleri bulabilirsiniz. 2022 yeni köpek isimleri arasından Türkçe veya İngilizce isimler verebilirsiniz. Farklı lisanlarda seslenebilir ve Almanca köpek isimleri ile eğitimlerin daha uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

En Popüler Köpek İsimleri

Favori köpek isimleri arasında, köpeğinizin karakteristik özelliklerine göre bir ad seçebilirsiniz. En sevilen köpek adları arasında örneğin; Milo, Zeytin, Kömür, Pamuk, Kartopu, Gündüz ve Gece gibi bu yılın favori isimlerini köpeğinize verebilirsiniz.

Trend evcil hayvan isimlerini köpeğinize verirken;

  • Cinsine ve boyutlarına göre,
  • Tüy rengine ve yüz ifadesine göre,
  • Davranışları ve ırksal niteliklerine göre

Ya da tamamen ilgi duyduğunuz köpek isimleri arasından tercih yapabilirsiniz. Cinsiyetine göre veya unisex isimler de tercih edebilir, tüylerine göre ad verebilirsiniz.

Küçük Köpek İsimleri

Minyatür köpek isimleri, küçük boy ve standart boy köpek isimlerine göre köpeğiniz için en ideal adı seçebilirsiniz. Karınca, pire, böcek gibi minikliği temsil eden isimlerin yanı sıra Gofret, Pino, Fino, Tarçın, Bıdık, Boyoz, Maço veya Artist gibi isimler, oldukça yaygın adlar arasındadır.

Küçük köpekler, çanta köpekleri ve kucak köpeklerinin türlerine göre en sempatik isimleri seçebilirsiniz. Boncuk, Aslan, Tazmanya, Azman, Canavar, Baki, Cafer veya Tosbik gibi minik köpek isimleri seçebilirsiniz.

Balık, Kelebek, Köstebek gibi farklı hayvan isimleri de küçük köpeklere verilen isimler arasında yer alır. İsim seçerken;

  • Net, anlaşılır ve türüne yakışacak bir isim seçebilirsiniz.
  • İroni ve zıtlık oluşturacak isimleri tercih edebilirsiniz.
  • Sıfat ve yüz ifadelerini yansıtan sempati isimleri üretebilirsiniz.

Büyük Irk Köpek İsimleri

Büyük köpek ırkları için isimler, genellikle fiziksel yapılarına göre belirlenir. Aslan yavrusu ya da Aslan, Fil, Dino, Karamel, Çikolata, Bal, Herkül, Voltran, Dev, Zeyna gibi isimler seçebilirsiniz.

Büyük köpek isimleri için cinsiyetine göre ve tüylerinin rengine göre popüler adları incelemeniz önerilir. Rahat seslenebileceğiniz Queen, King, Avatar, Balta, Godzilla gibi cinslerine göre adlar seçebilirsiniz.

Büyük ve orta boy köpekler için Çomar, Şirin Baba, Kaymak, Kurabiye, Kleopatra, Zeus, Hermes, Oscar, Cash ve Charlie gibi yaygın olarak tercih edilen köpek isimleri seçebilir, hiç kullanılmamış farklı bir seslenme sözünü isim yapabilirsiniz.

Yorum (Yok)

Leave a Reply