Kolay Eğitilebilir Köpek Cinsleri - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

Kolay Eğitilebilir Köpek Cinsleri

Evinizi bir köpek yavrusuna açmaya karar verdiğinizde onu nasıl eğiteceğinizi biliyor olmanız önemlidir böylece aranızda memnun olabileceğiniz bir bağ kuracaksınız ve birbirinizin yaşam tarzlarına uyum sağlayacaksınız. Köpek hangi yaştan olursa olsun iyi bir eğitim planına sahip olmak çok önemlidir. İyi eğitimli bir köpek mutlu bir köpektir bu sebeple eğitim onlar için de çok önemlidir.

Bir köpek sahiplenmek sizi çok mutlu edecek olabilir ancak birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Tüm köpeklerin güvenli bir ortama ve besleyici bir diyete, düzenli veteriner bakımına ihtiyaçları vardır. Buna ek olarak günlük egzersizleri ihmal edilmemesine ve eğitimlerinin tamamlanmasına ihtiyaçları vardır. İyi bir eğitim köpeğinizle yaşayabileceğiniz pek çok sorunu önleyeceği için pek çok insan sahiplenmesi kolay bir köpek yerine eğitmesi kolay bir köpek arar. “Hangi köpek kolay eğitilir ?” dediğinizi duyar gibiyiz, işte hangi köpek kolay eğitilir sorusuna cevap olarak sizler için bu köpekleri listeledik işte eğitimi kolay olan 10 köpek:

Havanese

Etrafta bir palyaço gibi gezinmeyi sever ve her zaman sahibini memnun etmek ister dolayısıyla yeni komutlar ve numaralar öğrenmeye heveslidirler. Eğer ilk kez köpek sahiplenecekseniz Havanese sizin için ideal bir ırk olabilir. Genellikle sosyallikten hoşlanırlar bu sebeple eğer kalabalık bir eviniz varsa bu onları sadece daha çok mutlu edecektir. Buna ek olarak diğer evcil hayvanlarla da anlaşabilirler.

Border Terrier

Şaşırtıcı derecede rahat ve kolay eğitilebilir bir ırk olan Border Terrier aynı zamanda iyi huylu ve sevecendirler. Bol egzersiz yaptırıldıkları sürece kırsal kesimde veya şehirde yaşayabilirler. Ona kolaylıkla öğretebileceğiniz bazı şeyler; tasmalı yürüme, insanların veya mobilyaların üzerine atlamama, oturma kalkma, çağrıldığında gelme gibi sıklıkla uyulması gereken komutlardır.

Doberman Pinscher

Harika bir evcil hayvan ve harika bir koruyucudur ancak Doberman Pinscher’ı deneyimli köpek sahiplerine öneririz veya köpek eğitim konusunda kendine güvenen yeni adaylara çünkü gerçekten tutarlı ve kararlı bir eğitim sürecine ihtiyaçları vardır. Oldukça dost canlısıdırlar öte yandan eğer gün içinde uzun saatler yalnız kalırlarsa yıkıcı ve saldırgan olabilirler.

Bu köpekler iyi bir eğitim isterler ancak bu eğitimi aldıklarında kurtarma gruplarında çalışabilirler, rehber köpek veya terapi köpeği olabilirler.

Labrador Retriever

Hangi köpek kolay eğitilir sorusuna ideal bir cevaptırlar. İnsanları ve diğer köpekleri çok seven geçimi oldukça kolay olan inanılmaz derecede popüler bir köpek olan Labrador Retriever ırkı köpeklerin eğitilmesi de kolaydır. Labrador son derece aktif bir köpektir ve sizi memnun etmek için can atacaktır.

Golden Retriever

Klasik bir aile köpeğidir, birçoğumuz Golden Retriever ırkı köpeği olan biriyle tanışmışızdır. Golden Retriever acemi köpek sahipleri için idealdir, sizi memnun etmek neredeyse tek hayali olduğu için eğitimi kolay olacaktır. Hayata dair neşeli ve olumlu bir yaklaşımları vardır.

Papillon

Neredeyse her deneyimden yeni bir şey öğrenirler yani eğitilmeleri oldukça kolaydır, farkında olmadan yaptıklarınız dahi onlara bir şey öğretecektir. Bu köpekler oldukça enerjik ve aktiflerdir bu sebeple meşgul tutulmaya ihtiyaçları vardır dolayısıyla eğitim onların ruhunu besler.

Boxer

Boxer ırkı köpekler sizin veya çocuklarınız verdiği komutlara uymada sorun çıkartmayacaktır; yeni komutları kolayca öğrenebilen akıllı ve dengeli köpeklerdir. Bu bir hayli aktif köpekler fiziksel ve zihinsel zorluklardan hoşlanırlar. Buna ek olarak neşeli ve oyuncu bir kişilikleri vardır aynı zamanda koruyucu ve sabırlıdırlar da tüm bu sebepler dolayısıyla çocuklar için harika bir köpek ırkı olarak ün kazanmışlardır.

Australian Shepherd

Sizi memnun etmeye hevesli, akıllı, enerjik ve bir o kadar da çalışkan bir köpektir; ona öğretebileceğiniz her şeyi öğrenme potansiyeline sahiptir ancak onu meşgul tutmalı ve eğlendirmelisiniz. Aslında bu son derece zeki köpek için sürekli olarak yeni oyunlar ve parkurlar tasarlamanız gerekebilir.

Alman Kurdu

Birçok işi kolaylıkla öğrenebilecek bu köpek sizi memnun etmeye hevesli ve çalışmaya hazırdır. Alman Kurdu oldukça aktiftir bu sebeple düzenli olarak zihinsel ve fiziksel egzersizlere ihtiyaçları vardır. Söz konusu ırkın sizi kendine hayran bırakacak bir sadakati ve cesareti vardır. Bir Alman Çoban Köpeği, dünyadaki 8. Haftasına adım attığı zaman adını ve temel komutları öğrenebilir.

Rottweiler

Sizinle çalışmaya bu kadar istekli başka kimseyi bulamayabilirsiniz. Zekası, dayanıklılığı ve çalışmaya karşı istekliliği onu bir polis köpeği, çoban köpeği, hizmet veya terapi köpeği için ideal bir örnek yapıyor. Onu temel itaat komutları ve sosyal beceriler konusunda eğitmeniz gerekecek; liderin siz olduğunu unutmamalılar bu sebeple tutarlı bir şekilde eğitimlerine devam edilmesi önemlidir.

Sosyalleşmeye ve egzersize ihtiyaçları vardır pek çok köpek gibi bu ihtiyaçları ihmal edildiğinde kontrolden çıkabilir ve yıkıcı davranışlar sergileyebilirler.

Shetland Sheepdog

Shetlan Çoban Köpeği sizi memnun etmek için etrafınızda dört dönecektir, kocaman bir kalpleri vardır ve adeta bir şefkat kaynağıdırlar. Son derece çevik, duyarlı, eğitilebilir ve itaatkar hayvanlardır.

Brussels Griffon

Pek çok yerde eğitilmesi en kolay köpeklerden biri olarak hani köpek kolay eğitilir listesinde üst sıralarda yer alan Brussels Griffon sosyal, arkadaş canlısı ve eğitimi kolay köpeklerdir. Genellikle diğer evcil hayvanlarla ve hayvanlara nasıl davranması gerektiğini bilen çocuklarla iyi vakit geçirirler. Sahiplerine yakın olmak bu dünyada en çok keyif aldıkları şey olduğu için yalnız bırakılmaktan pek hoşlanmazlar bu sebeple herhangi bir sebep dolayısıyla gün içinde düzenli olarak yalnız bırakmanız gerekecekse başka bir ırk tercih etmenizi öneririz veya bir Brussels Griffon sahiplenmek konusunda çok ısrarcıysanız onu bir bakıcı tutabilir, onu bir köpek akademisine gönderebilir ya da kademeli olarak bu duruma alıştırabilirsiniz.

Border Collie

Enerjisini sahibini memnun etmek için kullanmak isteyen oldukça akıllı bir köpektir; deneyimli bir köpek sahibiyseniz ve sadece iyi eğitim alacak bir köpek arıyorsanız Border Collie sizin için ideal. Oldukça enerjik olduğu için kendi enerjinizin bir kısmını onları meşgul etmek için harcamanız gerekecek.

Poodle

Bu köpeklerin görüntüsüne hayran kalmayacak kişi sayısı yok denecek kadar azdır, bu sevimli köpekler aynı zamanda en zeki ve itaatkar köpek ırklarından biridir ki bu genelde alışılmadık bir kombinasyondur çünkü zeki köpekler kolay kolay itaat etmezler eğitimleri diğer köpeklere kıyasla daha çok profesyonellik isteyebilir. Öte yandan Poodle ırkı köpekler öyle değildir daha önce de bahsettiğimiz gibi zeki ama aynı zamanda da itaatkardırlar. Poodle ırkı köpekler genellikle ailenin tam bir üyesi gibi hissetmeye ihtiyaç duyarlar.

Pembroke Welsh Corgi

Akıllı, otoriter fakat bu özelliklerine rağmen iyi eğitilen bir köpek olan Pembroke Galce Corgi iş yapmayı seven aktif küçük bir köpektir. Ailesine sıkı sıkıya bağlıdır ve çocukla arası gerçekten iyidir ancak elbette çocuklarının bir hayvana nasıl davranacağını bilmesi gerekir (bu çocuğunuzun onlara zarar vermemesi için gereklidir). Pembroke Welsch Corgi ırkı köpekler otoriter olmayı sevdikleri için eğer yeterince sorumlu olmazsanız ve eğitimine de gereken özeni vermezseniz evin sahibi kendileriymiş gibi davranmaya başlayabilirler; ancak eğitilmeleri kolay olduğu için biraz bile bu konuyla ilgilenseniz olası sorunları önleyeceksinizdir

Yorum (Yok)

Leave a Reply