Japon Chin Ömrü Ne Kadar?

Japon Chin Ömrü Ne Kadar

Japon Chin, oldukça sevimli ve tüylü görünüme sahip olan bir küçük köpek ırkıdır. Özellikle kafalarının yan bölümünü kapsayan siyah ve beyaz kafa tüyü yapısı bu köpek ırkının ayrıcı özelliğidir.

Japon Chin ömrü ne kadar; bu köpek ırkının yaşam süresi ortalama olarak 12 ila 14 yıldır. Ancak iyi bir bakım ile köpeğinizin çok daha uzun bir ömre sahip olması sağlanabilir.

Japon Chin Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Japon Chin köpekler oldukça zeki ve sahibine sadık köpeklerdir. Sevecendir ve her zaman merakla bakan gözleri vardır. İlgi gösterilmesinden hoşlanır ve kolaylıkla eğitilebilir. Süs köpeği olarak değerlendirilse de bekçilik özelliğine sahiptir.

Japon Chin kaç yaşına kadar yaşar; bu ırka sahip köpeğiniz insan yılı olarak ortalama 14 yıl yaşayacaktır. Ancak köpeklerin yaşı insan yılına bağlı olarak hesaplanamaz. Köpeklerin gelişimi insanlardan farklı olduğu için köpeğiniz köpek yaşına oranla oldukça uzun yaşayacaktır.

Köpeğinizin sağlıklı ve uzun bir ömre sahip olmasını istiyorsanız köpeğinizin aşılarını mutlaka eksiksiz bir biçimde düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Bunun yanında köpeğinizin günlük egzersiz ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamalısınız.

Japon Chin Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Jpon Chin köpekleri yavruluklarından itibaren ilk 12 ay içerisinde büyüyecektir. Büyüme sonrasında köpeğiniz 1 buçuk yaşına ulaştığında artık maksimum uzunluk olan 20 ila 27 cm uzunluğuna ulaşır. 18.aydan itibaren köpeğiniz tamamen yetişkin bir köpek olarak sayılabilir.

Japon Chin ne kadar yaşar; köpeğiniz büyüme süresi dahil 12 ila 14 yıl yaşayacaktır. Oldukça küçük olan köpeğiniz çevresel etkenlerden etkilendiği için bakım sağladığınız alanın gerekli standartlara uygun olmasına özen göstermelisiniz.

Japon Chin Kaç Yaşında Çiftleşir?

Japon Chin köpeğinizi çiftleştirmek istiyorsanız köpeğinizin sağlığı için mutlaka 18.aya kadar beklemeniz gerekir. 18 aylık olan köpeğiniz gerekli erginliğe ulaşarak hamile kalma ve çiftleşmeye uygun hale gelecektir.

Köpeğiniz ilk yıllarda kızgınlık belirtileri gösteriyor olsa da köpeğinizi çiftleştirmeniz tavsiye edilmez. Henüz tam olarak gelişmemiş köpek bedeni hamilelik ve doğum sürecini atlatmakta zorluk çekebilir. Çiftleşme için en az 3 kızgınlık dönemi geçirilmiş olmalıdır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply