İrlanda Terrier Ömrü Ne Kadar?

İrlanda Terrier Ömrü Ne Kadar

İrlanda Terrier, kendine özgü bıyıklı ve sakallı görünümünün yanında oldukça akıllı ve saygılı bir köpek türüdür. Aile içerisinde bir ya da birkaç kişiye bağlılık ve sadakat gösterir. Adından da anlaşılabileceği gibi İrlanda kökenli olan bu köpekler, orta büyük ırk köpeklerden biridir.

İrlanda Terrier ömrü ne kadar; bu köpekler ortalama olarak 13 ila 15 yıl arasında yaşarlar. Hipoalerjenik özelliği olan bu köpekleri ev içerisinde kolaylıkla besleyebilirsiniz.

İrlanda Terrier Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

İrlanda terrier, hem tüylerine hem de sağlığına bakım isteyen köpek ırklarından biridir. Köpeğinizi sıklıkla dışarı çıkarmanız ve yeterince egzersiz yaptırmanız, doğru yiyecekler ile beslemeniz ve aşılarını eksiksiz bir şekilde yaptırmanız gerekir.

İrlanda Terrier kaç yaşına kadar yaşar; oldukça sevimli olan bu dostlar ortalama olarak 15 insan yılına kadar yaşayabilir. Ancak bu süre köpekler için aynı yaş anlamına gelmez. Köpeklerin gelişimi insanlardan değişik olduğu için 15 yıl köpekler için oldukça uzundur. Ortalama olarak tüm köpek ırklarının 10 ila 12 yıl arasında yaşadığı düşünülürse İrlanda Terrier oldukça uzun bir ömre sahiptir.

İrlanda Terrier Kaç Yaşına Kadar Büyür?

İrlanda Terrier köpek cinsi, yavruluğundan itibaren 12 ila 18 ay içerisinde büyümesini gerçekleştirir. Aldığınız minik yavru ortalama olarak 18.aydan itibaren 41 ila 26 cm arasında uzunluğa sahip olacaktır. Yetişkin bir İrlanda Terrier ağırlık olarak da 11 – 12 kg civarındadır.

İrlanda Terrier ne kadar yaşar; köpeğiniz ortalama olarak 13 ila 15 yıl yaşayacaktır. Köpeğinize iyi bakım göstermeniz bu sürenin uzamasına neden olur. Ancak köpeğinizin hastalıklara yakalanması gibi durumlarda sürenin kısalması kaçınılmaz olacaktır.

İrlanda Terrier Kaç Yaşında Çiftleşir?

İrlanda Terrier köpeğinizi çiftleştirmek istiyorsanız öncelikle köpeğinizin kızgınlık dönemine girecek kadar erişkin olmasını beklemeniz gerekir. Ancak köpeğinizin ilk defa girdiği kızgınlık döneminde köpeğinizi çiftleştirmeniz doğru olmaz.

Köpeğiniz en az 3 kere kızgınlık dönemine girmiş ve bu dönemleri geçirmiş ise vücudu gebelik için uygun zamana gelmiş demektir. Bu dönem de ortalama olarak köpeğinizin bir buçuk yaşına tekabül eder

Yorum (Yok)

Leave a Reply