İngiliz Cocker Spaniel Ömrü Ne Kadar?

İngiliz Cocker Spaniel Ömrü Ne Kadar

İngiliz Cocker Spaniel köpek türü oldukça akıllı, uyumlu ve son derece şirin bir köpek türüdür. Ailelere kolaylıkla uyum sağlayan bu köpek, aile içerisindeki birçok kişiye derin bağlılık gösterebilir. Bir av köpeği olarak bilinen bu köpek türü adından da anlaşılabileceği gibi İngiltere kökenlidir.

İngiliz Cocker Spaniel ömrü ne kadar; bu köpekler iyi bir bakım ile 12 ila 15 yıl arasında yaşayabilirler. Köpeğinizin sağlığına ve bakımına özen göstermeniz durumunda ise köpeğinizin çok daha uzun yıllar yaşaması mümkündür.

İngiliz Cocker Spaniel Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Sevimli bir avcı olan İngiliz Cocker Spaniel kaç yaşına kadar yaşar; köpeğiniz insan yılı olarak ortalama 15 yaşına kadar yaşayabilir. Ancak yaş hesaplaması köpekler için insanlardan daha farklı bir şekilde yapılır. Genel yapılan hesaplamalara göre 1 insan yılı 7 köpek yılına eşittir. Bu hesaplama tam olarak sonuç vermese de yuvarlak hesap yapılmasını sağlayabilir.

Köpeğinizin uzun ömürlü olması için köpeğinizin egzersiz yapması, aşılarının tam olması ve iyi bir şekilde beslenmesi gerekir. Sık sık veteriner ziyaretleri gerçekleştirerek köpeğinizin sağlık durumunu kontrol ettirmeniz köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

İngiliz Cocker Spaniel Kaç Yaşına Kadar Büyür?

İngiliz Cocker Spaniel ne kadar yaşar; bu köpeklerin ortalama yaşam süresi 12 ila 15 yıldır. Yavru olan köpeğiniz 12 ila 18 ay içerisinde gelişiminin büyük bir bölümünü tamamlayarak maksimum büyüklüğüne ulaşır.

Yetişkin bir hale ulaşmış İngiliz Cocker Spainel köpek cinsi ortalama olarak 35 ila 43 cm arasında boya sahip olacaktır. Köpeğinizin kilosu ise cinsiyete göre değişiklik gösterse de 12 ila 16 kg arasında olacaktır.

İngiliz Cocker Spaniel Kaç Yaşında Çiftleşir?

İngiliz Cocker Spainel köpeğinizi çiftleştirmek isterseniz öncelikle köpeğinizin 18 aydan büyük olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında köpeğiniz en az üç kere kızgınlık dönemine girmiş ve bu dönemleri tamamlamış olmalıdır.

Köpeğinizin 1 buçuk yaşından sonra 4.gördüğü kızgınlık döneminde çiftleştirilmesi mümkündür. Ancak köpeğinizin ilk çiftleştirme işleminde geve kalarak yavrulaması beklenmemelidir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply