İngiliz Bulldog Ömrü Ne Kadar - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

İngiliz Bulldog Ömrü Ne Kadar

Bedeninden büyük kafası, sarkık yüzü ve tıknaz vücut yapısı ile İngiliz bulldog, dünyadaki en popüler köpek cinslerindendir. Sevimli ama korkutucu birçok fiziksel özelliğe sahiptir, uzun yıllar köpek dövüşlerinde kullanıldığından dolayı cesur yiğit anlamına gelen bulldog adını aldı. Anavatanı İngiltere’dir, solunum problemi yaşadıklarından dolayı uyurken horlar.

İngiliz Bulldog Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Köpek sahiplenmek isteyenler için İngiliz bulldog ömrü ne kadar en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Her köpek cinsin de olduğu gibi İngiliz bulldogların da ömrü değişkendir ancak birçok köpek cinsine göre yapılan çalışmalar daha uzun ömürlü olduğunu ortaya koymaktadır. Buna rağmen İngiliz bulldog cinsinin ömrü çok uzun değildir.

UK Kennel Club ve British Small Animal Veterinary Association tarafından yapılan araştırma ortalama ömrünün 8 yıl olduğunu ortaya koyuyor. Yapılan benzer çalışmalar bulldogların yaşam süresinin tahmini 8- 14 yıl olduğunu bildiriyor, sağlıklı olanlarda ortalama yaşam süresi 10 yıl olarak kabul ediliyor.

İngiliz Bulldog Kaç Yaşına Kadar Büyür

Kısa ve tıknaz bir cins olan İngiliz bulldog yetişkinlerin de kilo ağırlığı 40 ila 50 kilo arasında değişmektedir, kısa boylu olduklarından dolayı ortalama 14 ila 15 santim yüksekliğe kadar büyür. İngiliz bulldog ne kadar yaşar araştıran birçok köpek sever ne kadar büyüdüklerine dair fikir sahibi olmaktadır.

İngiliz Bulldog yavruları 5 kilo ağırlığında iken yaklaşık 4 aylık olduğunda 30 kiloya kadar çıkar, yetişkin kilosuna 1 yaşına gelene kadar ulaşır. Her köpek cinsinin de olduğu gibi İngiliz bulldoglarda boy ve ağırlık eşit değildir, bu bulldoglar için özel bir durumdur.

İngiliz Bulldog Kaç Yaşında Çiftleşir

Hayvan dostları için İngiliz bulldog kaç yaşına kadar yaşar sorusuna cevap almak kadar önemli olan diğer bir konu kaç yaşında çiftleştirilmesi gerektiğidir. Köpek cinslerinin tamamında olduğu gibi dişi köpeklerde çiftleşme yaşı 12 ile 18. aylar, erkek köpeklerde 18. aydır.

Köpek gerekli olan ağırlığa ve büyüklüğü eriştikten sonra oestrus dönemine girer aynı zamanda dişi köpekler erkek köpeklere göre daha önce pubertas gösterir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply