Huskey (Sibirya Kurdu) Ömrü Ne Kadar?

Huskey (Sibirya Kurdu) Ömrü Ne Kadar

Husky (Sibirya Kurdu) ömrü ne kadar; sevimli görünen ama vahşi tarafıyla da ilgi çeken dostumuzun ömrü 12 yıl ile 15 yıla kadardır. Haskey cinsi köpeklerin sıcağa fazla dayanamadığı düşünülürse, iklimsel şartlar ve sahibinin olan ilgisi de ömrüyle ilgili durumların oluşmasına neden olacak nitelikler taşır.

Huskey (Sibirya Kurdu) Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Huskey (Sibirya Kurdu) kaç yaşına kadar yaşar; köpek dostumuzun sağlıklı bakım ve düzenli bir hayatı olması durumunda, 12 yıl ile 15 yıl yaşaması ortalama olarak kabul edilir. Günlük rutiellerini yapabilmesi ve gezilerine çıkabilmesi onun için önemlidir.

Huskey cinsi köpeklerin evde uzun süre yalnız bırakılmaması psikolojileri için önemlidir. Tüylerinin bakımı ve sağlıkları için kaliteli mama, düzenli aşı ve veteriner kontrolleri de ömürlerinden çalmamak için etkili olacaktır. Güvenli bir bahçede yaşaması ve günde en az 3 defa çıkarılması gereken Huskey ( Sibirya Kurdu) cinsi köpeklerin sahiplerine olan bağlılığı da ömürlerine katkı sağlar.

Huskey (Sibirya Kurdu) Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Huskey (Sibirya Kurdu) ne kadar yaşar; birçok köpek cinsine oranla boyu uzayan ve insan bedenin yarına kadar gelebilen iri kemik yapısı olan cins köpekler arasındadır. Dişi Sibirya kurdu 50 ile 56 cm arasında boya sahiptir. Erkek Sibirya kurtları ise 54 cm ile 60 cm arasındadır.

Güvenilir, sadık ve sahibine düşkün olan bu köpek cinsinin kilosu ise 25 ile 35 arasında değişebilir. Dişilerine bağlı olan Sibirya kurtlarının yalnız yaşamaması da önerilen bakım tavsiyelerinden biridir.

Huskey  Sibirya Kurdu) Kaç Yaşında Çiftleşir?

Huskey (Sibirya Kurdu) cinsi köpeklerin çiftleşme dönemleri 12. Ay ile 18. Ay arasındadır. Erkekler 18. Aydan itibaren çiftleşmeye ve kızgınlık dönemine girmeye başlar. Dişiler için 9. Aydan ve 12. Aydan itibaren çiftleşme başlayabilir. Köpeklerin gözleri oldukça iri ve renklidir. Tüyleri kabarık olan bu cins köpeklerin hamilelik süreci 3 aya kadar sürer ve dişisi 4 ile 7 yavru arasında doğum yapabilir. Doğru bakım ve güzel bir hayat ömürlerini uzatacaktır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply