Gordon Setter Ömrü Ne Kadar - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

Gordon Setter Ömrü Ne Kadar

Gordon setter, uzun kulaklı ve tüylü görünüme sahip orta boy ırk köpek türlerinden biridir. Çok iyi koku alma özelliğine sahip olan bu köpekler evde beslenmesinin yanında av köpeği olarak da kullanılır. Atletiktirler ve burunları oldukça belirgin bir yapıdadır.

Gordon Setter ömrü ne kadar; bu sevimli orta boy köpek ırkı ortalama olarak 10 ila 12 yıl yaşarlar. Bu köpeğin benzer ırkları olan English Setter 10-12, Irısh Setter 12-15 ve Irısh Red and White Setter ise 10-13 yıl uzunlukta ömre sahiptir.

Gordon Setter Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Gordon Setter kaç yaşına kadar yaşar; sevimli köpeğiniz ortalama olarak 12 yaşına kadar size arkadaşlık edecektir. Köpeklerin gelişimi insanlardan farklı nitelikte olduğu için köpek yaşı bazında bu sürenin değerlendirilmesi onlar için oldukça yaşlı olacaktır.

Köpeğinizin uzun bir hayat yaşamasını istiyorsanız köpeğinize göstereceğiniz bakım önemlidir.  Köpeğinizin aşılarının tam olması, düzenli olarak veteriner ziyareti gerçekleştirilmesi, yeterince besleyici içerikler ile beslenmesi ve köpeğinizin yeterince egzersiz yapması onun sağlıklı ve uzun bir hayatı olmasına yardımcı olacaktır.

Gordon Setter Kaç Yaşına Kadar Büyür

Yavru bir Gordon Setter kaç yaşına kadar büyür; köpeğiniz ortalama 1 ila 2 yıl içerisinde maksimum büyümesini gerçekleştirerek en büyük boyutu ve kilosuna ulaşır. Bu süreden sonra köpeğinizin beslenmesine ve egzersizlerine çok dikkat etmeniz gerekir. Keza köpeğiniz fazla kilo alabilir ve bu kilodan kaynaklı köpeğinizde istenmeyen sağlık problemleri görülebilir.

Köpeğiniz gerekli olgunluğa ulaştıktan sonra sizinle beraber 10 yıl hayat sürmesi beklenir. Beklenen bu sürenin kısalması ya da uzaması görülebilir. Belirlenmiş bu rakamlar genel olarak belirlenmiş rakamlardır ve koşullara göre değişiklik gösterebilir.

Gordon Setter Kaç Yaşında Çiftleşir

Gordon Setter köpeğinizin yavruları olmasını istiyorsanız çiftleştirme öncesinde doğru zamanın ne zaman olduğunu öğrenmeniz gerekir. Öncelikle köpeğinizin kızgınlık dönemini anlamalı ve bu dönemde görülen semptomları bilmelisiniz.

Kızgınlık döneminde dişi köpeklerde dişilik organının büyüdüğünü ve sarktığını görebilirsiniz. Erkek köpeğinizde ise cinsel ihtiyacını giderme için sürünme, havlama ve benzeri unsurları fark edebilirsiniz.

Gordon Setter kaç yaşında çiftleşir; köpeğiniz tüm bu çiftleşme belirtilerini gösteriyor olsa da köpeğinizi 1 buçuk yaşından önce çiftleştirmemelisiniz. Köpeğinizin en az 3 kızgınlık dönemi geçirmesini beklemeniz gerekir.

Dişi köpeklerde çiftleşme için 12-18 ay, erkek köpeklerde ise 18 aydan sonra çiftleştirmeniz gerekir. Ancak her iki köpek cinsiyetinin sağlığı için tavsiye edilen yaş 18 aydır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply