Golden Retriever Ömrü Ne Kadar?

Golden Retriever Ömrü Ne Kadar

Golden Retriever ömrü ne kadar; Sevimli ve sıcak kanlı dost canlısı Golden Retriever cinsinin sağlıklı bakılırsa ömrü 10 yıl ile 12 yıla kadar sürmektedir. İnsan yaşına göre 65 yaş ile 75 yaşa kadar yaşayabilen Golden cinsleri, ev ortamına ve farklı cins hayvanlara da sıcak bağ geliştirebilir.

Golden Retriever Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Golden Retriever kaç yaşına kadar yaşar; kahve tonlarında olan tüyleri ve sevindiklerinde zıplamaya başlayan sevimli hareketleriyle insanların gönlünü çalan sevimli dostumuz iyi bir bakımla en fazla 15 yıla kadar yaşayabilmektedir. Ancak 15 yıl kadar uzun süre yaşaması nadir görülen köpek ömürlerinden biridir.

Golden Retriever cinslerinin gezmek, oynamak ve psikolojik olarak sevildiğini hissetmek gibi hassas noktaları vardır. Aile yaşantısına uyum sağlarlar ve tek başlarına kaldıklarında çoğunlukla depresyona girerler. Golden Retriever cinsinin depresyona girmemesi ve hastalanmaması için sosyalleşmesi, aşılarının yapılması ve kaliteli mama kullanılması gereklidir. Kalitesiz mama kullanımı golden cinslerinde tüy dökülmelerine neden olmaktadır.

Golden Retriever Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Golden Retriever ne kadar yaşar; insan ömründen kısa olan köpek dostlarımızın yaşanın için geçmesi için onlara her zaman iyi bakmayı amaçlamalıyız. 12 yıla kadar ömrü olan Golden Retriever cinsleri 3. Yıldan itibaren fiziksel gelişimlerini tamamlar ve fiziksel özelliklerini göstermeye başlar.

Erkek Golden Retriever cinslerinde boy 56 ile 61 cm arasındadır. Kilo ise 27 ile 20 kiloya kadar çıkabilir. Dişi cinslerde ise 51 cm ile 56 cm ideal boydur. Kiloları da 25 ile 18 arasında olabilmektedir. Sağlıklı bir golden köpeğin kilosu 25 ile 36 arası olarak kabul edilmektedir.

Golden Retriever Kaç Yaşında Çiftleşir?

Golden Retriever cinslerinin çiftleşme dönemleri dişilerde 12. Aydan itibaren erkeklerde ise 18 aydan itibaren başlamaktadır. Sosyalleşmesi seven dostumuzun 1,5 yaşından itibaren diğer köpeklere olan ilgisini dışarıda gezdirirken siz de fark edeceksiniz. Golden Retriever cinslerinin doğumu 6 yavruya kadar olabilmektedir. Her köpek cinsi gibi ortalama 62 gün ile 65 gün arası hamilelik dönemleridir. Sağlıklı bir süreç geçirdiklerinde birkaç kere doğum yapabilirler.

Yorum (Yok)

Leave a Reply