French Mastiff Ömrü Ne Kadar - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

French Mastiff Ömrü Ne Kadar

French Mastiff, Fransa kökenli oldukça akıllı ve uyumlu orta boy köpek ırklarından biridir. Sadıklığı ve iyi eğitim alması durumunda ev için uygun hale gelmesi nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilen sevimli dostlardır.

French Mastiff ömrü ne kadar; bu köpekler 5 ila 8 yıl arasında yaşarlar. Bu ırkın bir başka türü olan English Mastiff 6-12 yıl, Bullmasiff 8-10 yıl ve neapolitan mastiff 8-10 yıl arasında ömür uzunluğuna sahiptir.

French Mastiff Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

French Mastiff kaç yaşına kadar yaşar; bu köpek ırkı ortalama olarak 8 yaşına kadar yaşar. Ancak köpeklerin yaşı insan yılına göre hesaplanır ise doğru bir sonuç alınamaz. 8 yıl yaşam gösteren bu köpekler, köpek yaşına göre çok daha yüksek sayılara ulaşacaktır. Keza bu köpekler çok kısa süresinde gelişim göstererek farklı yaşın yeterliliklerine sahip olabilirler.

Köpeğinizin uzun bir ömrünün olmasını istiyorsanız ona göstereceğiniz bakım son derece önemlidir. Ayda bir kere veteriner ziyareti gerçekleştirmek, köpeğinizin doğru mamalar ile beslenmesini sağlamak ve egzersiz köpeğinizin ömrü için en büyük etkenlerdir. Ayrıca köpeğinizin aşılarının tam olarak yapılması da köpeğinizi ölümcül birçok hastalıktan korur.

French Mastiff Kaç Yaşına Kadar Büyür?

French Mastiff kaç yaşına kadar büyür; oldukça sevimli ve sevecen yapıya sahip olan bu köpek ırkı 8 yaşına kadar büyür. Doğru bakım koşullarının sağlanması, aşılanma ve sık veteriner ziyareti ile bu sürenin 10 yıla kadar uzatılması mümkündür.

Yavru olarak aldığınız bir French Mastiff köpeğiniz ise ortalama 18 ila 24 ay içerisinde tam olgunluğa ulaşarak büyümesini tamamlar. Köpeğiniz maksimum büyüklüğü ve ağırlığına ulaşır. Ancak yanlış beslenme bu süreçten sonra köpeğinizin daha kilolu olmasına neden olur ki bu da köpeğinizde kiloya bağlı hastalıkların oluşması için ortam doğurur.

French Mastiff Kaç Yaşında Çiftleşir?

Köpeğinizin üremesini istiyorsanız onu ne zaman çiftleştirmeniz gerektiğine dair doğru bilgiyi bilmeniz gerekir. Aksi takdirde köpeğiniz sağlıklı bir birliktelik yaşamaz ve çiftleşmeden beklenen durum zor bir hal alır.

French Mastiff kaç yaşında çiftleşir; köpeğinizin en az 3 kez kızgınlık dönemine girmiş olmasını beklemelisiniz. Bu da ortalama olarak 18 ila 20 aya tekabül eder. Ancak her köpeğin gelişim süreci kendine mahsustur. Bu nedenle köpeğinizin ilk olarak ne zaman kızgınlığa girdiğine ve kaç tekrar ile aynı belirtileri gösterdiğine özen göstermelisiniz.

Yorum (Yok)

Leave a Reply