Fox Terrier Ömrü Ne Kadar

Fox Terrier Ömrü Ne Kadar

En eski İngiliz teriyeri olan Fox Terrier, 1800’lü yıllardan bu yana avlanmada kullanılıyor. Küçük boyutlu ırklar arasında olmasının dışında yavru döneminde sosyalleştirilmesi gereken bir cinstir.

Fox Terrier Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Tüyleri sert ya da yumuşak olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan Fox Terrier ömrü ne kadar, sahiplenmek isteyen hayvan severler tarafından araştırılır. Fox Terrier ortalama 12 ila 15 yıl arasında yaşar.

Oldukça hareketli ve özgür ruhlu yapıya sahip olduklarından dolayı gün içerisinde en fazla 10 ile 12 saat uyurlar. Beslenmeleri günde 2 öğün olacak şekildedir yeteri kadar hareket etmiyor olmaları halinde kiloları takip edilmeli ve kaliteli kuru mamaları ile beslenmelidir.

Yaşam süresini uzatmak ve kaliteli bir hayat sürmesini sağlayabilmek için beslenmesinden bakımına kadar titizlik göstermek gerekir.

Fox Terrier Kaç Yaşına Kadar Büyür

İngiliz yapımı köpek olan Fox Terrier ne kadar yaşar ve ne kadar büyür bakımına ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına göre değişir. Normal boyutları 25 cm 36 cm arasında değişir, sağlıklı bir Terrier 6 ila 8 kilogram arasında kiloya sahiptir.

İyi bakım ve sağlık kontrollerinin düzenli olarak takip edilmesi sonucunda 15 yıla kadar rahatlıkla yaşamaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu sürekli ev içerisinde yaşıyor olmasıdır, çoğu zaman bundan dolayı depresyona girerek hayatını kaybedebilir çünkü düzenli olarak egzersize ihtiyaç duyar.

Bakımı düzenli ve kontrol altında olduğunda herhangi bir hastalığa yakalanması söz konusu değildir ancak yatkın olduğu birçok hastalık vardır.

Fox Terrier Kaç Yaşında Çiftleşir

Fox Terrier cinsi köpeklerde ısı döngüsü 6 ila 8 aylık süreçte başlar, kişiler bu süre içerisinde cinsel anlamda olgunluğa ulaşır. Terrier cinsi tüm köpekler de olduğu gibi hamilelik sürecinden önce kızgınlığa sahip olan kişiye izin vermek atılan en akıllı adımdır.

Fox Terrier kaç yaşına kadar yaşar ya da çiftleşme esnasında yardıma ihtiyaç duyar mı gibi birçok konu hakkında veteriner hekimden yardım almak mümkündür. Fox Terrier cinsi için hamile kalma sürecindeki en uygun dönem 2 ile 3 yaş arasıdır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply