English Cocker Ömrü Ne Kadar - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

English Cocker Ömrü Ne Kadar

English Cocker ömrü ne kadar; küçük ve bodur bacakları olan English Cocker cinsi köpekleri ömrü ortalama olarak 12 yıl ile 15 yıla kadardır. Sağlıklı bakılması ve aşılarının 3. Aydan itibaren hepsinin yapılması ömürlerinden çalmadan yaşamalarına katkı sağlayacaktır. Sahiplerinin ilgilerine ve bakımına da oldukça ihtiyaç duyan cinslerdir.

English Cocker Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

English Cocker kaç yaşına kadar yaşar; Cocker cinsleri evde kolaylıkla beslenebilen özel fiziksel yapılarıyla ilgi çeken cinslerdir. Kaç yaşında olursa olsun enerjisini aynı kalan köpek cinslerinden biri olarak 12 yıl ile 15 yıla kadar yaşayabilmektedir.

Sağlıklı bakımı için tüylerine bakılması ve psikolojik ihtiyaçlarına göre sosyalleşmesine izin verilmesi gereken cinslerdir. Küçük yapılarından kaynaklı sahiplerine aşırı bağlılık geliştirirler ve sevdikleri aktiviteleri yapmaya bayılırlar. Mutsuz bir English Cocker cinsi, çabuk hastalanır, psikolojik olarak kendini kötü hisseder. Bu nedenle önce sağlığına odaklanmalı daha sonra da aktivitelerden mahrum bırakılmamalıdır.

English Cocker Kaç Yaşına Kadar Büyür?

English Cocker ne kadar yaşar; en fazla 15 yıla kadar yaşaması muhtemel olan English Cocker cinsi köpeklerin sahiplerine olan düşkünlükleri bakımlarını kolaylaştırdığı kadar birazcık zorlayabilmektedir. Büyümeleri neredeyse 2. Yıldan itibaren durabilen köpek cinslerinden biri olarak fiziksel yapıları tam eve göredir.

English Cocker cinslerinin erkekleri 38 cm ile 43 cm kadar uzayabilir. Dişileri ise 36 cm ile 41 cm arasında uzar. Erkeklerinin ağırlığı 13 ile 16 kg ve dişilerin kilosu 12 kg ile 15 kg olabilmektedir. Sağlıklı ve bakımlı bir köpeğin en ideal kilo ve boyu bu olmalıdır.

English Cocker Kaç Yaşında Çiftleşir?

English Cocker cinslerinin dişileri kızgınlık dönemine 12. Aydan itibaren girecektir. Erkek cinsler için 18. Ay çiftleşme zamanı olarak idealdir. Sevimli küçük dostlarımızın günlük aktivitelerinden biri de etrafa koku bırakarak partnerlerini aramak olacaktır. English Cocker cinsilerinin hamilelik süresi 65 güne kadar sürer ve en fazla 6 yavru doğurabilirler. 4 ile 6 yavru doğurmaları ideal olandır. Sevimli küçük ve hareketli yapılarıyla sahiplerine düşkün cinslerdir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply