Dalmaçyalı Ömrü Ne Kadar?

Dalmaçyalı Ömrü Ne Kadar

Dalmaçyalı ömrü ne kadar; Siyah ve beyaz benekleriyle yüz yıllardır sevilen bir cins olan damaçyalı köpekler, atletik yapılarıyla birlikte avcı karakterlerinin de verdiği sorumlulukları yerine getirir. Ömrü 10 ile 14 yıl arasında olan dalmaçyalı cins köpeklerin Anavatanı İngiltere’dir.

Dalmaçyalı Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Dalmaçyalı kaç yaşına kadar yaşar; kaslı gövdesi ve atletik yapısıyla hafızası güçlü köpeklerden biridir. Bu nedenle sahibine olan düşkünlüğüyle de asla unutulmaması gereken cinslerden biri olarak kabul edilir. Dalmaçyalı köpeklerin sağlıklı ve düzenli bir hayatları olduğunda 10 yıl ile 15 yıla kadar yaşayabilirler.

Genel olarak Dalmaçyalı cinsi köpeklerin ömrü en az 10 yıl ile 13 yıl olarak da kabul edilir. Standart bir yaşam çizgisi her canlıda olmadığı gibi köpeklerde de yoktur. Çok nadir görülse de 20 yıla kadar yaşayabilen Dalmaçyalı cinsi köpeklerin olduğu da bilinmektedir.

Dalmaçyalı Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Dalmaçyalı ne kadar yaşar; kalın kürklü cins köpeklerden biri olan Dalmaçyalı cinslerin gövdeleri sert ve kaslıdır. Ortalama bir yetişkin Dalmaçyalı boyu 60 cm ile 55 cm arasında olabilmektedir. Dişilerde 55 cm erkeklerde ise 65 cm’ye kadar boy uzunluğu olur. 3. Yıllarından itibaren fiziksel özellikleri tamamlanacak ve boy, kilo durumları hastalık olmadığında sabitlenecektir.

Dalmaçyalı cinsler hareketli, oynamayı seven ve enerjisini yansıtmaya bayılan hayvanlardır. Bu nedenle birkaç köpekle birlikte yaşamaları onların enerjisini atmaları için yeterli olacaktır. Sevimli bir karakteri olsa da kindar bir yapıya sahiptir. Kendine yapılan kötülüğü unutmayacaktır.

Dalmaçyalı Kaç Yaşında Çiftleşir?

Dalmaçyalı köpeklerin çiftleşme dönemleri 12. Aydan itibaren başlamaktadır. Dişiler 12. Aydan itibaren kızgınlık dönemine girecek, erkekler ise 18. Aydan itibaren kızgınlık alarmları verecektir. Dalmaçyalı köpeklerin estetik ve atletik yapılarından kaynaklı ortalama olarak kendilerini üstün görmek için partner savaşları da olabilmektedir.

Üreme olarak da 8 yavruya kadar doğurabilir. Dalmaçyalı dişisinin hamilelik süreci de her köpekte olduğu gibi 65 gün sürmektedir. Hem çok doğurması hem de doğurganlığındaki genetik kodlarda bulunan desenleriyle de dünya tarihinde ilgi çeken cinslerdir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply