Borzoi Ömrü Ne Kadar

Borzoi Ömrü Ne Kadar

Yüksek boyu ince uzun kafası ve uzun tüyleri ile öne çıkan Borzoi köpek ırkı, Rusya kökenlidir ve Rus tazısı olarak adlandırılır. Rus kurt köpeği olarak da bilinen köpek cinsi, güçlü bir boyuna sahiptir, zarif ve güzel görünüşünün altında çevik ve hızlı koşmasını sağlayan kaslar bulunur.

Borzoi Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Mükemmel bir avcı olmasının yanı sıra aynı zamanda iyi bir aile dostu olan Borzoi ömrü ne kadar cevap arayan en önemli sorudur. Genellikle çocuklu ve kalabalık aileler için uygun olan ve her zaman mutlu şekilde yaşayan Borzoi, yaşam süresi ortalama 10 ila 12 yıl arasındadır.

Büyük ırklar arasında yer aldığından dolayı kilo ve aktivitesine bağlı olarak büyük ırk köpek mamaları ile beslenmelidir. Kilo alımına karşı herhangi bir eğilimi yoktur ancak yine de dikkatli beslenmesi gerekir.

Vücudundaki yağ eksikliğinden dolayı anestetikler başta olmak üzere ilaçlara karşı duyarlıdır. Kilo eğitimi yoktur ancak şişmeye karşı eğilim gösterir bu yüzden özellikle yemek sonrası egzersiz yaptırılmalıdır.

Borzoi Kaç Yaşına Kadar Büyür

En hızlı büyüyen köpek cinsleri içerisinde yer alan Borzoi kaç yaşına kadar yaşar ve ne kadar büyür sahiplenmek isteyenler için önemli sorulardır. Sağlıklı büyümesindeki en etkili yol beslenmesidir ayrıca parazitler köpeğin büyümesinin yanı sıra kilo kaybı ya da kilo alımında da etkili bir nedendir.

Erkek Borzoi omuzundan itibaren en az 71 cm boya sahiptir kilo ağırlığı ortalama 34 ile 47 kilogram arasıdır. Dişi Borzoi en az 66 cm boyunda ve 24 ile 38 kilogram aralığındadır.

Borzoi Kaç Yaşında Çiftleştirilir

Köpek sahipleri Borzoi ne kadar yaşar hakkında bilgi edinmelidir aynı zamanda köpeklerdeki vücut ısısı, gebelik süreci, çiftleşme dönemi, tüy değişimi, büyümesinin tamamlanması, yaşam süresi, egzersiz ve terleme gibi konularda yeterli bilgi deneyimine sahip olmalıdır.

Dişi Borzoi her köpek ırkında olduğu gibi yılda iki kez kızgınlık sürecine girer, kızgınlık döneminde dişiler sık aralıklarla idrara çıkarlar, huzursuz ve iştahsız olurlar. Erkek köpeklerde çiftleşmeye her zaman hazır olduğundan dolayı belli bir kızgınlık dönemi yoktur.

Yorum (Yok)

Leave a Reply