Border Collie Ömrü Ne Kadar?

Border Collie Ömrü Ne Kadar

Border Collie ömrü ne kadar; yalnız kalmaya asla dayanamayan bir ırk olarak ortalama yaşam süresi 10 ile 16 yıla kadardır. İnsan yaşına göre hesaplandığında Border Collie cinsi köpeğin ömrü 65 yaş ile 85 yaşa kadar kabul edilebilir. Sadık, sevimli ve eğlenceli bir cins olarak hareketli yapısıyla dikkat çekmektedir.

Border Collie Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

Border Collie kaç yaşına kadar yaşar; sağlıklı gelişimiyle ortalama 17 yıla kadar yaşayabilecek köpek cinslerinden biridir. Çok nadir görülse de bazı köpeklerin 18 yıl ile 20 yıla kadar yaşadığı gözlemlenmiştir. Soğuk ve sıcak havalara dayanıklı günde ortalama olarak 10 ile 12 saat uyuyan cinslerdir.

Ev yaşantısı içinde sağlıklı mama kullanımı ve günlük yürüyüş, oyun ritüelleri gerçekleştirildiğinde sağlıklı ve kendilerine güvenen bir psikolojiyle ömürlerini tamamlayacaktır. Sahiplerinin güzel bakması, kaliteli mama kullanımı ve aşılarını tamamlaması sonucunda ömürlerini uzatacak ve onlarla birlikte daha fazla kalabileceklerdir.

Border Collie Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Border Collie cinsi 2. Yıldan sonra fiziksel özelliklerini tamamlayacak ve kendilerini formda hissedecek yapılarını ön plana çıkarabilecektir. Omuz yüksekliği olarak 45 cm ile 60 cm arasında olan Border Collie cinsi en az 15 kg ile 25 kg arasındadır. Sağlıklı bir cins olarak dişi ve erkeklerinin arasındaki boy farkı en fazla 5 cm kadardır.

Border Collie ne kadar yaşar; Küçük yapısı ve ilgi çekici kaslarıyla da Border Collie sağlıklı görünebilecek tüy yapısıyla dikkat çeker. Bakımı yapılan ve ilgilenilen bu cins köpeklerin ortalama kilosu 15 ile 25 kg arasında ve yaşamları da 15 yıl kadar kabul edilir.

Border Collie Kaç Yaşında Çiftleşir?

Dişi Border Collie köpeklerin çiftleşme yaşı 12. Ay ile 18. Ay arasında başlayacaktır. 1,5 yaşa gelen erkek Border Collie cinsi ise 18. Aydan itibaren çiftleşmeye başlar. Dişi cinslerde kanama süresi 9 ile 14 gün olarak bilinmektedir. Dişinin çiftleşme sonrası hamilelik süresi 65 gün ve sağlıklı bir dişinin yavru doğurma potansiyeli 4 ile 8 yavru olarak bilinmektedir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply