Bahçede Bakılabilecek Köpekler

Bahçede Bakılabilecek Köpekler

Tüm köpekler dışarda vakit geçirmeye ihtiyaç duysa ve bunu sevse de bazıları açık havada yaşamaktan diğer köpeklere kıyasla daha fazla keyif alırlar. Bu köpekler yürüyüş ve kamp gibi aktivitelerde size eşlik etmekten çok hoşlanacak ve bu aktivitelerden de diğer ırkların aldığına kıyasla daha fazla keyif alacaklardır. Eğer sizde bir köpek sahiplenmek veya almak istiyorsanız detayları ve köpek fiyatlarını iyi araştırmalısınız.

Ancak sorumlu bir evcil hayvan sahibi olarak yaşadıkları dış ortamın onlar için güvenli bir yer olmasını sağlamak için elinizden geleni yapmalısınız; bahçenin sizin bahçeniz olması ortamı güvenli yapmak için yeterli değildir.

Ona bahçenizi açmanız elbette çok güzeldir ancak bunun dışında; parazitlere karşı koruma sağlamak, çeşitli zehir tehlikelerine karşı koruma sağlamak, köpeğinizin temiz su içtiğine emin olmak, (pis su sadece sivrisinekler için üreme alanı değildir; köpeğinizin gastroinstestinal sistemi ilgilendiren sorunlar yaşamasına da neden olabilirler.), aşırı yüksek veya düşük hava koşullarına karşı önlem almak, kaçmalarını önlemek için bahçenizin etrafına çit çekmeniz, aşılarını yaptırmanız oldukça önemlidir.

Bahçede Bakılacak 13 Köpek

Labrador Retriever

Genellikle dışarda oyun oynamayı severler ve birçoğunun da yüzmeye karşı özel bir ilgisi vardır. Bahçede bakılacak köpekler arasında ilk sırada gelen Labrador Retriever aynı zamanda müthiş rehber köpeklerdir. Her yaştan insana harika arkadaşlık ederler.

Australian Shephard

Bir diğer adları ise Avustralya Çoban Köpeği; Çok zeki ve oldukça yüksek enerjili bir ırktır. Genelde dünyanın en zeki ırklarından biri olarak kabul edilirler. Sürüle göz kulak olmak için yetiştirildikleri için çok hızlı ve çeviktirler her zaman biraz egzersiz yapamaya hazırdırlar. Bir hayli itaatkardırlar (elbette bu iyi eğitildiklerinde geçerlidir), çocuklarla arası gerçekten mükemmeldir.

Not: Sağlıklı ve mutlu olmaları için bol bol egzersiz yapmaları şarttır.

3. Siberian Husky

Sibirya Kurdu, soğuk iklimler için uygun bir köpektir; soğuk havalarda açık alanda rahatlıkla yaşayabilirler. Yüksek enerji seviyelerine sahiptirler ve can sıkıntılarını ya da bu sebeple yapacakları yıkıcı davranışları önlemek için bol miktarda egzersiz yaptırılmaları gerekir. Çok sosyal köpeklerdir, sahipleriyle veya diğer köpeklerle birlikte dışarda vakit geçirmeye gerçekten bayılırlar.

4. Alman Kurdu

Alman Kurdu, birbirinden farklı görevleri kolaylıkla yerine getirebilen oldukça da popüler olan bir ırktır. Bu köpekler dışarda vakit geçirmeyi çok severler ve çeşitli iklimlere kolaylıkla uyum sağlamaları mümkündür.

 5. Bernese Mountain Dogs

Nazik devler olarak da tanınan Bernese Dağ Köpeği dağlık evlerin bahçelerinde sıklıkla kullanılırlar. Soğuk ve rüzgarlı hava koşullarına karşı dayanıklıdırlar. Ilımlı bir enerjileri vardır diğer sürü köpeklerine kıyasla daha evcil olan hayvanlardır. Bir hayli zeki ve sadıktırlar buna ek olarak sahiplerini mutlu etmeye bayılırlar.

Not: Bu ırkı sıcak iklimlerde açık havada barındırırken dikkatli olun, tüylerini kırpmanız gerekebilir çünkü uzun tüyleri hızla aşırı ısınmalarına neden olabilir.

6. Vizsla

Vizsla ırkı köpekler dünyanın en aktif köpek ırkları arasında yer alan enerjik bir ırktır. Ormanları veya tarlaları keşfederek kaslarını çalıştırabilecekleri ve meraklarını giderebilecekleri geniş, açık alanlarda bulunmayı severler bu sebeple bahçede bakılacak köpekler arasındadırlar. Son derece zeki ve iyi huylu köpeklerdir ancak boş durmaya gelemezler mümkün olduğunca meşgul olmaları gerekir. Vizsla ırkı köpekler açık havada yaşamaya en uygun köpeklerden biridir.

7. Rottweiler

Bu köpekler genellikle keşfetmeyi severler ve yüzmekten de keyif alırlar. Rottweiler ırkı köpekler keşfetmeyi dışarda olmayı sevseler de ailelerinden ayrılmayı sevmezler. Rottweiler ırkı köpekler, sahipleriyle gerçekten güçlü bir bağ kurarlar ve şiddetli ayrısı kaygısı yaşarlar bu sebeple arka bahçede öylece kendi kendilerine durmaları pek iyi bir fikir değildir. Çok sevecen köpeklerdir ve itaat eğitimi almaları zorunludur.

8. Rhodesian Ridgeback

Dünyanın en çekici köpek ırklarından biri olarak nitelendirilir oldukça kaslı, çevik ve atletiktir. Sıcak Afrika iklimlerinde çalışmak üzere yetiştirilmişlerdir bu da zorlu iklim koşullarına karşı etkileyici dayanıklılık ve tolerans geliştirmelerine yardımcı olmuştur ancak bu yüksek sıcaklıklar için geçerlidir çünkü kısa paltoları ve ince yapıları sayesinde düşük sıcaklıklarda üşüyebilirler. Sizinle birlikte koşacak, yürüyüşler yapacak ve siz bisiklet sürerken size eşlik edeceklerdir.

Bu yüksek enerjili köpekleri mutlu etmek için onlara yeterli egzersiz fırsatını sunabildiğinizden emin olun.

9. Collie

Border Collie, Collies veya Rough Collies ırkı köpeklerle karıştırılır. Sürü bakıcılığı için yetiştirilmiş oldukça atletik yapıda köpeklerdir. Collie ırkı köpekler oldukça keskin bir zekaya sahiptirler ve inanılmaz derecede de çeviktirler.

Collie ırkı köpekler son derece enerjiktirler ve bütün gün koşabilirler. Geniş alanlar onlar için idealdir; yaşam alanları genişledikçe mutlulukları artacaktır. Açık havada beslemek için ideallerdir.

10. Keeshond

Kalın tüyleri sayesinde soğuk iklimlere çok iyi uyum sağlarlar ve genellikle dışarıda oynama şansı bulduklarında çok mutlu olur. Açık havada beslenen diğer köpek ırkları kadar çok enerjik olmasalar da günlük egzersizlerini yapmaları çok önemlidir. Buna ek olarak kalın tüylerinin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için onu düzenli olarak yıkamalı ve tüylerini taramalısınız.

11. Greater Swiss Mountain Dog

Büyük İsviçre Dağ Köpekleri gerçekten de adlarında da geçtiği gibi oldukça büyük köpeklerdir bazıları çok kaslı olabilirler buna ek olarak boyutlarına göre son derece çeviktirler. Türün uzak akrabaları olan Bernese Mountain Dogs ve Rottweiler ırkı köpeklerle birçok benzerlik paylaşırlar. Çok yüksek bir enerji seviyesine sahip değillerdir bu sebeple sizi çok yormazlar ancak elbette diğer köpekler gibi yürüyüşlerden ve birlikte geçireceğiniz oyun seanslarından çok keyif alırlar. Dünyanın en iyi bahçe köpeklerinden biridirler ve evinizi gözleri gibi koruyacaklardır.

12. Australian Cattle Dog

Bahçede bakılacak köpeklere ideal bir örnektir. Çok zekidirler; etrafta rahatça koşabilecekleri bir alan yoksa veya içerde tutulmaları gerekirse pek iyi evcil hayvanlar olmayacakları için bahçe onlar için idealdir. İyi eğitilmeleri durumunda oldukça disiplinli olacaklardır.

13. Samoyed

Samoyed ırkı köpekler sadık ve sevgi dolu, son derece de oyuncu olan köpeklerdir. Genellikle eğitimleri kolay olan oldukça zeki köpeklerdir. Soğuk iklimlere dayanıklıdırlar. Egzersizlerine gereken vaktin ayrılması huzurları ve sağlıkları için önemlidir.

Bir Sonraki Yazımızi İncelemek İsterseniz : Evde Bakılabilecek Köpekler

Yorum (Yok)

Leave a Reply