American Staffordshire Ömrü Ne Kadar - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

American Staffordshire Ömrü Ne Kadar

American Staffordshire ömrü ne kadar; İngiliz kökenli terrier ailesine mensup American Staffordshire cinsi, 1936 yılında AKC tarafından isimlendirilmiştir. Ortalama olarak sağlıklı gelişiminde 12 yıl ile 16 yıla kadar ömrü olacaktır. Kaslı yapısı ve bodur bacak yapısıyla atletik olduğu kadar sevimli ve sahibine düştük cinslerdir.

American Staffordshire Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

American Staffordshire kaç yaşına kadar yaşar; köpeklerde 3 yıl 7 ile çarpılmaktadır. Ortalama olarak 3. Yılını doldurmuş olan bir cins köpek insan yaşına göre 21 yaşında olacaktır. Bundan sonraki evrede 3 ile 5 arasında sayılar eklenmektedir. 12 yıllık yaşayan bir köpek 60 ile 65 yaşına kadar yaşadığı kabul edilir. 16 yıl ise köpek ömrü içi oldukça az görülen bir yaştır.

American Staffordshire cinsinin arka bacakları ve ön bacakları aynı donanımlara sahiptir. Zıplama konusunda çok yeterli olmamalarına rağmen, dişleri ve çene kasları oldukça kuvvetli cinsler arasındadır.

American Staffordshire Kaç Yaşına Kadar Büyür?

American Staffordshire ne kadar yaşar; ömrü en az 12 ve en fazla 16 yıl olarak kabul edilir. Günlük bakımının yapılması, ritüellerinin gerçekleştirilmesi ve sahibinin ilgisi köpeğin gelişimi ve yaşam süreci için etkilidir. Sağlıklı bir American Staffordshire cinsinin 16 ile 18 yıla kadar yaşadığı da gözlemlenmiştir.

Oldukça haraketli ve kaslı yapısından kaynaklı ev yaşantısı içinde günde en az 3 defa dışarı çıkarılması tavsiye edilir. Günlük yürüyüşler onların mekanizmasını güçlendirecek ve ömürlerine de ömür katacaktır. Dişi boyu 43 ile 46 cm ve erkek boyu 46 cm ile 48 cm’dir. Dişi ve erkeklerin kiloları 15 ile 20 kg arasında değişecektir.

American Staffordshire Kaç Yaşında Çiftleşir?

American Staffordshire cinsinin  çiftleşme süreci erkeklerde 18. Aydan itibaren başlar. Dişi cinslerde 12. Ay ile 18. Ay arasında kızgınlık ve çiftleşme süreci başlayacaktır. Sağlıklı hamilelik sürecinde dişi American Staffordshire en az 5 ile en fazla 10 yavru arasında doğum yapabilmektedir. Bej, beyaz, kahverengi ve gri tonlarda tüyleri olan farklı renkleri de olabilen cins köpeklerdendir.

Yorum (Yok)

Leave a Reply