American Cocker Ömrü Ne Kadar?

American Cocker Ömrü Ne Kadar

American Cocker ömrü ne kadar; sevimli ve tüylü dostumuz hantal fizik ölçülerine sahiptir. İyi bakıldığında ve sağlıklı bir süreç geçirdiğinde ortalama 12 ile 14 yıl arasında yaşamaktadır. Nadir görülse de bazen 15 ile 18 yıla kadar yaşadığı görülmüştür. Küçük ve sevimli bir cocker olarak sahibine düşkünlüğüyle anılmaktadır.

American Cocker Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

American Cocker kaç yaşına kadar yaşar; İngiliz cinsi ile Amerikan Cocker cinsi olarak ayrılan American Cocker, ortalama ömrü 12 yıl olarak kabul edilir. Sağlıklı ve psikolojik olarak kendini iyi bir sahiple eşleştirmiş olan köpekler 15 yıla kadar yaşayabilmektedir. Safkan ırklar arasında en uzun yaşayabilen cinslerden biri olarak da kabul edilmektedir.

İlgi çekici tüy yapısı ve kulak yapısıyla sevimli, sempatik ve sahibine düşkünlüğüyle kıskanç yapısı birazcık haşin davranışlar göstermesine neden olabilir.

American Cocker Kaç Yaşına Kadar Büyür?

American Cocker  enerjik, sevimli ve oyuncu karakteriyle İngiltere köklerine dayanan ırksal genetik faktörleri de taşımaktadır. Erkek American Cocker 38 cm ve dişiler 36 cm ile 37 cm arasında boya sahiptir. Kilo olarak da erkek köpeklerde 10 kilo ve 13 kilo, dişilerde ise 9 kilo ile 12 kilo gözlemlenir.

American Cocker ne kadar yaşar; sağlıklı bakıldığında ve sevildiğinde 15 yıla kadar ömrü olabilmektedir. Fiziksel özelliklerini tamamlama yaşı 2. Yıldan itibaren başlayacaktır. 3. Yılında fiziksel özellikleri tamamen oturur ve görebileceğiniz boy kilo olarak farklı bir değişiklik gözlemlenmeyecektir.

American Cocker Kaç Yaşında Çiftleşir?

American Cocker çiftleşme dönemleri 18. Aydan itibaren başlar. Erkek köpekler için 18 ay normal bir süreç olarak kabul edilmeli, dişer için 12. Ay ile 18. Ay arasında kızgınlık dönemleri görülmektedir.

Haraketli ve şovmen yapısıyla birlikte sağlıklı bir hamilelik geçirdiğinde 1 ile 7 yavru doğurabilmektedir. Çiftleşme ve kızgınlık süreçleri için ergenlik dönemleri dikkate alınmalı ve daha fazla fiziksel aktivite yapılmasına izin verilmektedir. American Cocker Spaniel cinsin uzun kulaklarıyla, uzun tüyleri güzel bakıldığında sağlıklı olduğu tüylerinin parlaklığından bile belli olur.

Yorum (Yok)

Leave a Reply