Alman Kısa Tüylü Pointer Ömrü Ne Kadar - Süs Köpeği , Süs Köpeği Fiyatları , Köpek Fiyatları , Satılık Yavru Köpek

Alman Kısa Tüylü Pointer Ömrü Ne Kadar

Alman Avcılar tarafından 19. yüzyılın sonlarında yetiştirilen Alman kısa tüylü pointer, avını kokusundan belirler ve hem karada hem de suda yakalar. Amerika ve Kanada’da yapılan araştırmaya göre 117 ırk arasında itaat zekası ve çalışması yönünden 16. ırk olarak seçildi.

Alman Kısa Tüylü Pointer Kaç Yaşına Kadar Yaşar

Kaliteli ve yüksek protein oranına sahip mamalar ile beslenmesi halinde Alman kısa tüylü pointer ömrü ne kadar sorusuna tam cevap vermek mümkündür. Alman kısa tüylü pointer 12 ile 14 yıl arasında yaşam süresine sahiptir.

Enerjileri yüksek olmasına rağmen günde ortalama 10 ile 12 saat arasında uyur, yavruların günlük uyku süresi 20 saati bulunmaktadır. Sağlıklı olabilmesi için uyuma süresinden daha çok günlük egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması gerekir.

Alman Kısa Tüylü Pointer Kaç Yaşına Kadar Büyür

Orta ırk olarak kabul edilen Alman kısa tüylü pointer cinsi köpek için kemik yapısının doğru gelişmiş olması aynı zamanda ince ya da hantal olmaması önem kazanır. Alman kısa tüylü pointer ne kadar yaşar Amerikan Kennel Club tarafından belirlenmektedir.

Aynı zamanda club, yetişkin erkekler için ideal kilo ağırlığı 25 ile 35 kilogram olarak belirtmektedir. Kişilerin ideal kilo aralığı 20 ila 27 kilogramdır, ideal kilo aralığı belirlenmesinde boyun önemlidir, erkeklerde yükseklik 58 ila 63,5 cm, dişilerde 53 ile 58 cm arasındadır.

Alman Kısa Tüylü Pointer Kaç Yaşında Çiftleşir

Alman kısa tüylü pointer kaç yaşına kadar yaşar boyutlarına ve sağlık durumlarına göre değişir ancak çiftleşme süreci hemen her köpek ırkında aynıdır. Sağlıklı bir dişi köpekte çiftleşme yaşı 12 ile 18. aylar, erkek köpeklerde ise 18 aydır, henüz 1,5 yaşını tamamlamadan çiftleştirilmemesi gerekmektedir.

Erkek köpeklerde sınırlandırılacak herhangi bir çiftleşme dönemi yoktur ancak dişi köpek için kızgınlık dönemi gerekir. Çiftleştirmede eş seçimi yapılırken kendi ırkından eş seçilmelidir aynı zamanda çiftleştirilecek olan köpeklerden herhangi birinde kalıcı bir hastalığın olmamasına dikkat edilmelidir.

Gebelik süresi ortalama 65 gün olan Alman kısa tüylü pointer ortalama 4 ila 11 arasında değişen sayıda yavru alır.

Yorum (Yok)

Leave a Reply