Yavru Köpek Fiyatları 2022

Yavru Köpek Fiyatları 2022

Hayvan dostu edinmek istiyorsunuz, ancak sadece istemek yeterli gelmeyeceği gibi bu sevimli dostlar ile dostluk kurabilmenin ise belirli maliyetleri bulunur. Bu maliyetler ise; onları sahiplenme hususundan başlayarak yaşamları boyunca gerek besin giderleri olsun, gerek sağlık rutinleri ve aşı programları olsun gerek bakımları olsun devam edecektir.

Sahiplenme hususunda ilk etapta belirli maliyetler vermeniz gerekir. Bu maliyetler, bir takım durumlara göre değişmektedir. Bu durumların en başında gelen konu ise köpeğin ait olduğu ırk konusudur. Sonra en başı çeken durumlar da; sahip oldukları cinsiyet ile yaş konusu olacaktır.

Köpek ırkları, genellikle yavru olduğu dönemlerde daha pahalı seyrederken, yaş aldıkça bu maliyetler ise azalmaktadır. Ancak bu konuda da eğitim hususu durumu değiştirir. Şöyle ki; yetişkin köpek düşünür iseniz, aldıkları yetkin bir eğitim var ise muhtemelen yavru dönemlerine göre, sahiplendirme hususunda daha yüksek fiyatlardan söz edilecektir. Ancak bu durumu istisna olarak sayabilirsiniz. Dolayısı ile genel olarak, köpek ırkları yavru olduğu dönemlerden itibaren tercih edilmeye sebeptir. Ve haliyle bu dönemlerdeki fiyatları da, yetişkinlik dönemlerinde olan fiyatlardan daha yüksek seyreder. Yavru köpek fiyatları 2022 yılına göre daha yüksek durumlarda olabilmektedir. Bunun temel sebebi ise; hayatımıza giren pandemi sonrası her konuda artan maliyetler ve dış ülkelerin yaşadıkları mevzular sebebi ile ihraç-ithal konusunda yaşanılan gergin durumlardır, denilebilir.

Haliyle bu konular birçok alanda fiyatları etkilediği gibi 2022 yılı Yavru köpek fiyatları hususunu da fazlasıyla etkilemiş ve önceki yıllara göre bir hayli yükselmesine sebep olmuştur.

Dilerseniz, hayvan dostu ırklarının özellik ve bakım gibi mevzuları ile hem tanırken hem de fiyatları hususlarına göz atabilirsiniz.

Yavru Maltese Terrier:

Köpek ırkları arasında çokça tercihe sebep olan, bir tür süs köpeğidir. Küçük yapısı sebebi ile taşıması ve bakımı kolay olabilir. Genelde beyaz ve çift katmanlı tüy yapısına sahip olan bu ırk, uzun ve ipeksi tüyler ile sempatik bir görünümdedir. Ancak hem açık tonlarda olması hem de uzun olması sebebi ile normal köpeklere nazaran biraz fazla kirlenmeleri olasıdır. Bundan ötürü; kendilerine günlük olarak bakım, fırça ve tarak işlemi gerekir.

Sesli bir köpek ırkıdır. Bu durumdan rahatsız olmak istemiyor iseniz, yavru dönemlerden itibaren gereken eğitimleri vermeniz doğru olacaktır. Yoksa her şeye havlayarak bir şeyler anlatmak ve fazlasıyla gürültü çıkarmak işten bile değildir. Ufak cüssesine rağmen cesur bir köpek oldukları söylenebilir. Bu durum da bazen başınızı derde sokmasına sebep olabilecek bir konu olarak karşınıza çıkacaktır. Dolayısı ile tüm bunlar için eğitim şarttır.

Yavru köpek fiyatları 2022 yılı için yavru bir Maltese Terrier fiyatı olarak, ortalama bir maliyet üzere yaklaşık 8.000 TL ile 40.000 TL arasında oldukları söylenecektir.

Yavru Pomeranian Fiyatları

Bu köpekler, sevimli yüz yapısı ile dikkat çeken bir ırktır. Küçük boy köpek kategorisinde olup oyuncak köpekler olarak da bilinirler. Her ne kadar küçük boylarda olursa olsun, yapı itibari ile dayanıklı bir bedene sahiptir. Çift katmanlı tüyleri ise onu soğuk ve aşırı sıcak havalara karşı her daim korur. Ki zaten Kuzey kutbu kökenli olduğu bilinen bu ırk, diğer birçok kucak köpeği gibi özellikle soğuk havalara karşı hassasiyet sahibi değillerdir. Ancak yine de dikkatli davranmak ve sağlık durumlarını koruma hususunda düşünceli olmak da her daim sizin katkınıza olacaktır.

Cesur yürekli köpeklerdendir. Ufacık cüsselerine rağmen kendini ve sevdiklerini korumaya meyledip büyük köpeklere karşı kafa tutabilirler.

Tüyleri çift katmanlı olup, günlük bir bakım, tarak ve fırça işlemine ihtiyaç duyarlar. Ancak kesim hususunda profesyonel ellerce uygulama yapılması gerekir ki, çift katmanlı ve birbirinden farklı yapılarda olan bu tüyler zarar görmeden tekrar uzamaya devam edebilsin. Belirli aralıklarla ve senede ise 2 kez tüy dökme durumu görülür. Bu bakımdan antialerjen değillerdir. Sahiplenmek hususunda araştırma içerisinde iseniz, bu konuyu dikkate almanızda fayda olacaktır.

Fiyat aralıklarını belirleyen birçok sebep bulunur. Yavru Pomeranian fiyatları ise 2022 yılına göre ortalama olarak, 6.000 TL ile 55.000 TL arasında değişmektedir.

Toy Poodle Fiyatları

Hem küçük hem mükemmel bir karaktere sahip bir köpek arayışınız var ise muhtemelen o Toy Poodle olabilir. Sempatik, sevecen, şirin bir görünümde olup; oldukça güzel de bir karaktere sahiptir. İyi bir avcıdır, koku alma yetileri iyi gelişmiştir. Bu anlamda eğitim verilmesi ile çok daha iyi yerlere gelmeleri söz konusu olabilir. Ayrıca zeki olmaları; eğitim hususlarını, siz sahibi için kolay hale getirecektir. Hipoalerjen bir yapıdadır. Dolayısı ile tüy dökme problemi çok fazla görülmediği gibi koku da oluşturmayacaklardır. Bu durum ise gerek ufak birey sahibi olan ailelerin gerek hassas bünye sahibi insanların gerek de aşırı titiz insanların sıkça tercih etmesine sebep olmuştur.

Ailesi ile iyi şekilde anlaşırlar. Sahiplerini mutlu etmeyi severler. Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere, her yönden mükemmel bir köpek oldukları aşikardir.

Tüyleri genelde karamel, kahverengi gibi tonlarda görülür. Kıvırcık yapıda tüyleri ise günlük bir bakım gerektirecektir. En azından haftada 2 -3 defa olacak şekilde mutlak bir bakım isterler. Aksi halde zaten kıvırcık olan tüyleri keçeli ve düğümlü bir hale dönüşerek, kirli bir görünüm alırlar.

Toy Poodle Yavru köpek fiyatları 2022 yılına göre, ortalama olarak 10.000 TL gibi bir rakamlar üzere başlarken 30.000 TL rakamlara kadar çıkmaktadır.

Yavru Basenji Fiyatları

Köpek ırkları arasında kedi ırklarına benzer özellikler barındıran bir köpektir. Sudan pek hoşlanmadıkları için banyo yapmayı da sevmezler. Bu fıtrat üzere olmalı ki, kendi kendilerini yalayarak temizlemeyi başarırlar.

Küçük-orta boylarda bir köpek oldukları söylenebilir. Ki boy uzunlukları maksimum 45 cm kadar olacaktır. Hemen her zaman oyun oynama hususunda enerji barındırırlar. Bundan ötürü ailesinin, kendisi ile oyunlar oynaması sonucu aşırı mutlu olacak köpeklerdir.

Asil ve sağlam bir duruş sahibidir. Tüyleri ise kısa denilebilecek bir uzunluğa sahiptir. Dolayısı ile günlük olmasa da en az hafta içerisinde birkaç defa tımar ve fırça işlemi bu köpek ırkı için yeterli gelebilir.

Yavru Basenji fiyatları hususunda, 2022 yılı için ortalama bir rakamdan söz edilebilir. Fiyatlarının ise genel itibari ile uygun olduğu söylenebilir. Şöyle ki bahsedilecek olan rakamlar, piyasa geneli olarak 4.500 TL ile 7.000 TL arasında olacaktır.

Coton de Tulear Fiyatları

Görünüm itibari ile Maltese Terrier cinsi köpeklere aşırı benzer bir yapıya sahiptir. Süs köpek ırkları arasında yer alan bir ırk olup; boy uzunlukları maksimum 30 cm olabilir. Tüyleri uzun durumdadır ve genelde açık tonlarda bulunur. Bu durum ise günlük bakım gerektirdiğini hatırlatacaktır. Tüy uzunluklarına rağmen Toy Poodle köpekler gibi de anti alerjen yapıya sahiptir. Koku yapmaz ve tüy dökme problemi oluşturmazlar. Dolayısı ile hem küçük yapılarda olması hem de hipoalerjen oluşları ile genelde tercih edilen ırklar arasında adını duyurmuştur.

Ailesi ile oyun oynamaya tam anlamı ile bayılırlar. Hayat dolu ve sevecen bir yapısı bulunan bu ırk, eğitim hususunda da sahibini aşırı zorlamayacaktır.

Yavru Coton de Tulear cinsi köpek fiyatları için ise; piyasa genelinde ortalama olarak 15.000 TL ile 25.000 TL arası rakamlarda oldukları söylenebilir.

Yavru Belçika Kurdu Fiyatları

Çoban köpekleri şeklinde de adını duyurmuş bir köpektir. Orta-büyük köpekler arasında olup; boy uzunlukları 65 cm olabilir. Ağırlıkları ise en çok 30 kg olacaktır. Koku alma yetisi aşırı iyi durumdadır, bu sayede insanların zorlu görevleri için en büyük yardımcı olmuştur. Patlayıcı madde ile narkotik köpekleri olarak çalışmalarının yanı sıra arama ve kurtarma ekipleri gibi zorlu görevlerde de yer alabilirler.

İskeletleri ve kemik yapıları oldukça güçlü durumdadır. Dolayısı ile kolayca doğa şartlarından etkilenmezler. Ancak sonuç itibari ile etten kemikten bir canlı oldukları için, sahipleri olarak her daim hassas davranmanızda fayda olacaktır.

Tüy yapıları çift katmanlı olup, 2 ayrı yapıya sahiptir. Günlük bir bakım şart olmasa da hafta içerisinde birkaç defa tımar ve fırça işlemi yeterli gelecektir.

Yavru bir Belçika Kurdu köpek; ortalama olarak piyasa genelinde, 4.000 TL ile 15.000 TL arası maliyetler üzeredir. Bu duruma etki eden ise birçok etken bulunur.

Yavru Brüksel Griffon Fiyatları

Süs köpek ırkları arasına giren, uzun tüyleri ile sevimli bir görünüme sahip bir köpektir. Uzun tüyler özellikle yüz kısmında daha çok dikkat çeker. Uzun tüyleri ise günlük bakım ve tarama işlemi gerektireceği, unutulmamalıdır.

Sessiz ve sakin yapıya sahip olup, az havlarlar. Bu bakımdan apartman hayatı için uygun köpekler arasındadır. Küçük bir ırktır ki boyları yetişkinliğe erdikleri zamanlar içerisinde en fazla 20 cm olabilir. Ağırlıkları ise sadece 4,5 kg kadardır.

Hemen her canlı ve birey ile güzel bağlar kurabilirler. Bu sayede farklı canlı türleri ile de bir arada yaşamaları, Brüksel Griffon köpek için sorun olmayacaktır.

Sadık ve itaatkar köpeklerdir. Sahiplerine mükemmel bir bağ ile bağlanır sözlerinden çok çıkmazlar. Bu özellikleri yanı sıra, sahip oldukları zekaları da söz konusudur. Dolayısı ile eğitim hususunda çok aşırı zorlamaz ve kolay adapte olabilirler.

Brüksel Griffon yavru köpek fiyatları 2022 yılına göre ortalama olarak; 5.000 TL ile 18.000 TL arası rakamlardadır.

Yavru Bloodhound Fiyatları

Uzun ve sarkık kulak ve yanakları, kırışık yüzü ve büyük kafası ile dikkat çekerler. Orta-büyük köpekler arasına giren bu ırk, yetişkinliğe ulaştığı zaman diliminde en çok 68 cm kadar boylara erişebilir. Bu duruma paralel olarak ağırlıkları ise maksimum 50 kg kadar olabilir.

Yetkin bir koku alma özelliğine sahiptir. Dolayısı ile bu durum sayesinde; polis ekipleri ile arama-kurtarma gibi ekiplerde aktif sorumluluk alarak, insanlara yardımcı olurlar.

Kalın ve iri kemikleri sayesinde, güçlü ve heybetli bir duruşa sahiptir. Görünüş itibari ile insanları bir miktar korkutacak gibi dursalar da; bu durumlarının aksine, aşırı uysal ve sevecen köpeklerdir. Ayrıca sakin, sessiz ve çekingen yapısı ile oldukça naif köpekler olduklarını söylemek de mümkün olacaktır.

Tüy yapıları kısa denilebilecek bir düzeyde olduğu için günlük bakıma ihtiyaç duymazlar. Ancak hafta içerisinde en azından birkaç kez bakım yeterli olur.

Yavru Bloodhound köpek fiyatları ise 2022 yılı için, 6.000 TL ile başlar ve 17.500 TL kadar rakamlara değin ulaşır. Bu değişken fiyatların sebebi ise, sahip oldukları başka özelliklere göre belirlenir

Yorum (Yok)

Leave a Reply